Tallinna suusamaratoni korraldaja: rajaolud on ideaalilähedased

23.02.2016

Kõrvemaa suusarajad on maratoniks valmis. Foto: Estoloppet

Vabatehnikas peetav Estoloppeti kolmas etapp toob suusasõbrad kokku Kõrvemaale. Pühapäeval peetaval 18. Tallinna Suusamaratonil saab vastavalt võimetele valida 38 km või 18 km pikkuste radade vahel. Lähe pikemale distantsile antakse kell 11:00, lühemale rajale minejad stardivad veerand tundi hiljem.

Maratoni korraldaja Jüri Voodla peab lumeolusid väga heaks. „Lund on piisavalt ja ilmaprognoos lubab nii lähipäevil kui maratoni ajal kerget külma. Klassika sõprade rõõmuks saab olema ka klassikajälg,“ tasub Voodla sõnul maratoniks kapist head suusad välja võtta.

 

„Ootame suusatajaid maratonile registreerima, sest ilus talveilm on tagasi. Vahepeal oli küll üsna nukker olek, kuid hetkeolud on Kõrvemaa suusaradade kohta ideaalilähedased. Praeguse seisuga toimuvad küll kõik ülejäänud sarja maratonid,“ lisas Voodla.

 

Haanja maratoni korraldaja Aare Eiche meeskond on tööhoos. „Prognoosid on optimistlikud, ootame veel lisalund, kuid töö maratoni ettevalmistamiseks käib täistuuridel,“ ütles Eiche.

 

Alutaguse maratoni korraldaja Robert Peetsi sõnul on Pannjärve rajad heas korras: „Alutagusel on selle talve parimad olud, stardi võiks anda juba täna. Ootame treenima ning loodame 12. märtsil ilusa suusapeoga Estoloppeti 19ndale hooajale väärika joone alla tõmmata!“

 

Kuni 24.veebruari hilisõhtuni saab end Tallinna suusamaratonile registreerida soodushinnaga.

 

Ajakava:

9.00-10.45 Stardimaterjalide väljastamine
11.00     Põhidistantsi start (38 km, kaks ringi) viis TP-d
11.15     Lühikese distantsi start (18 km üks ring) kaks TP-d
11.20     Saare Lastesõidud  - Mini Estoloppet
14.00     Autasustamine
16.30     Suletakse finiš

Rajamasinad tangib
Jetoil
Rajatehnika liigub
KUBOTA
Rajatehnika
Stokker
Määrdepartner
Skiwax
Estoloppeti riietab
Craft
Energiapartner
Enervit
Koostööpartnerid
ESTMARE
ENIMA
VÄO PAAS
Eesti Pagar
Eesti Terviserajad
Saare Piim
Bitboard
Synlab
Kultuurkapital
Lastesõitude toetaja
Saare
Alutaguse Seikluspark
   ...