Tallinna suusamaratoni korraldaja: rajaolud on ideaalilähedased

23.02.2016

Kõrvemaa suusarajad on maratoniks valmis. Foto: Estoloppet

Vabatehnikas peetav Estoloppeti kolmas etapp toob suusasõbrad kokku Kõrvemaale. Pühapäeval peetaval 18. Tallinna Suusamaratonil saab vastavalt võimetele valida 38 km või 18 km pikkuste radade vahel. Lähe pikemale distantsile antakse kell 11:00, lühemale rajale minejad stardivad veerand tundi hiljem.

Maratoni korraldaja Jüri Voodla peab lumeolusid väga heaks. „Lund on piisavalt ja ilmaprognoos lubab nii lähipäevil kui maratoni ajal kerget külma. Klassika sõprade rõõmuks saab olema ka klassikajälg,“ tasub Voodla sõnul maratoniks kapist head suusad välja võtta.

 

„Ootame suusatajaid maratonile registreerima, sest ilus talveilm on tagasi. Vahepeal oli küll üsna nukker olek, kuid hetkeolud on Kõrvemaa suusaradade kohta ideaalilähedased. Praeguse seisuga toimuvad küll kõik ülejäänud sarja maratonid,“ lisas Voodla.

 

Haanja maratoni korraldaja Aare Eiche meeskond on tööhoos. „Prognoosid on optimistlikud, ootame veel lisalund, kuid töö maratoni ettevalmistamiseks käib täistuuridel,“ ütles Eiche.

 

Alutaguse maratoni korraldaja Robert Peetsi sõnul on Pannjärve rajad heas korras: „Alutagusel on selle talve parimad olud, stardi võiks anda juba täna. Ootame treenima ning loodame 12. märtsil ilusa suusapeoga Estoloppeti 19ndale hooajale väärika joone alla tõmmata!“

 

Kuni 24.veebruari hilisõhtuni saab end Tallinna suusamaratonile registreerida soodushinnaga.

 

Ajakava:

9.00-10.45 Stardimaterjalide väljastamine
11.00     Põhidistantsi start (38 km, kaks ringi) viis TP-d
11.15     Lühikese distantsi start (18 km üks ring) kaks TP-d
11.20     Saare Lastesõidud  - Mini Estoloppet
14.00     Autasustamine
16.30     Suletakse finiš

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...