Estoloppeti teise etapi võitsid Peeter Kümmel ja Heleri Kivil

21.02.2016

Peeter Kümmel (foto: Kaimo Puniste)

Lääne-Virumaal Pariisis peetud Estoloppeti suusasarja teise etapi võitis Eesti suusakoondislane Peeter Kümmel. Sportlane läbis 40 km ajaga 1:50:33. Teisena ületas finišijoone Tartu suusaklubi liige Mart-Kevin Põlluste, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:51:49. Ajaga 1:51:50 jäi kolmandaks Ilmar Udam RR suusaklubist.

 

Kiireim naine oli tartlane Heleri Kivil, läbides distantsi ajaga 2:09:50 ja lõpetades üldjärjestuses 58. kohal. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 474 ja lühikesele 94 suusatajat.

Poolmaratoni võitjaks tunnistati ajaga 1:03:31 Robin Nirgi, kes saavutas vaid sekundilise võidu M15-klassi parima Tauri Kaasiku ees. N15-klassi parim oli Õnnela Rodendau, kes läbis 20 km ajaga 1:14:12.

 

Palamuselt pärit Tauri Kaasik tuli poolmaratonile võidumõtetega. „Vaatasin registreerunute nimekirja ja mõtlesin, et võit peab tulema, muudmoodi ei saa! Olen sellel hooajal nii umbes tuhatkond kilomeetrit sõita jõudnud. Tänased olud olid samas üpris keerulised – vastutuul, tuisk ja vahepeal üsna künklik, tuli lausa paaristõugetega lükata, et edasi jõuda,“ täienes Kaasiku suusakilomeetrite konto visalt.

 

Kuidas jäid tänased võitjad Kümmel ja Kivil oma sõidu ja rajaoludega rahule, saad teada juba alljärgnevatest videolõikudest:

 

 

 

Järgmine etapp Estoloppeti sarjas peetakse 28. veebruaril Kõrvemaa suusaradadel.

 

 

Rajamasinad tangib
Jetoil
Rajatehnika liigub
KUBOTA
Rajatehnika
Stokker
Määrdepartner
Skiwax
Estoloppeti riietab
Craft
Energiapartner
Enervit
Koostööpartnerid
ESTMARE
ENIMA
VÄO PAAS
Eesti Pagar
Eesti Terviserajad
Saare Piim
Bitboard
Synlab
Kultuurkapital
Lastesõitude toetaja
Saare
Alutaguse Seikluspark
   ...