Estoloppeti teise etapi võitsid Peeter Kümmel ja Heleri Kivil

21.02.2016

Peeter Kümmel (foto: Kaimo Puniste)

Lääne-Virumaal Pariisis peetud Estoloppeti suusasarja teise etapi võitis Eesti suusakoondislane Peeter Kümmel. Sportlane läbis 40 km ajaga 1:50:33. Teisena ületas finišijoone Tartu suusaklubi liige Mart-Kevin Põlluste, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:51:49. Ajaga 1:51:50 jäi kolmandaks Ilmar Udam RR suusaklubist.

 

Kiireim naine oli tartlane Heleri Kivil, läbides distantsi ajaga 2:09:50 ja lõpetades üldjärjestuses 58. kohal. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 474 ja lühikesele 94 suusatajat.

Poolmaratoni võitjaks tunnistati ajaga 1:03:31 Robin Nirgi, kes saavutas vaid sekundilise võidu M15-klassi parima Tauri Kaasiku ees. N15-klassi parim oli Õnnela Rodendau, kes läbis 20 km ajaga 1:14:12.

 

Palamuselt pärit Tauri Kaasik tuli poolmaratonile võidumõtetega. „Vaatasin registreerunute nimekirja ja mõtlesin, et võit peab tulema, muudmoodi ei saa! Olen sellel hooajal nii umbes tuhatkond kilomeetrit sõita jõudnud. Tänased olud olid samas üpris keerulised – vastutuul, tuisk ja vahepeal üsna künklik, tuli lausa paaristõugetega lükata, et edasi jõuda,“ täienes Kaasiku suusakilomeetrite konto visalt.

 

Kuidas jäid tänased võitjad Kümmel ja Kivil oma sõidu ja rajaoludega rahule, saad teada juba alljärgnevatest videolõikudest:

 

 

 

Järgmine etapp Estoloppeti sarjas peetakse 28. veebruaril Kõrvemaa suusaradadel.

 

 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...