Estoloppeti esimese etapi võitsid Tomas Kaurson ja Terje Piirmann

23.01.2016

32. Viru maratoni võitja Tomas Kaurson

Täna Mõedakal peetud vabatehnikas suusamaratonil võidutsesid Tomas Kaurson ja Terje Piirmann. 32. Viru maratoni kiireim mees läbis 39 km ajaga 1:48:14 ja naine ajaga 02:09:12, lõpuprotokollis tõi see talle 76. koha. Pikale trassile pani end kirja 568 suusasõpra.

Tomas Kaursoni sõnul osutus kõige suuremaks pähkliks maratoni lõpuosa. „Väga raske oli, ma ei uskunud, et võidan. Tulin siia eesmärgiga tühjendustrenn teha. Viimane lõpp oli paras katsumus - raskete tõusude ja keeruliste laskumistega, nagu üks õige rada olema peab,“ ütles Kaurson.

 

Liidrisärgis sõitnud Andres Kollo lõpetas maratoni ajaga 1:52:48.5 kuuendana. „Läksin rajale mõttega, et sõidan nagu jaksan ja vaatan, mis tempot teised teevad. Ma ei ole kaks viimast aastat aktiivselt sporti teinud, suusarajale jõuan pigem pärast tööd ning suvel sõitsin ratast. Minu kiidusõnad lähevad rajameistrile, kes on väga hea töö ära teinud. See oli kindlasti viimaste aastate lõikes üks parimaid Viru maratoni trasse,“ ütles Kollo ja lisas, et selle talve peamiseks eesmärgiks ongi võetud Estoloppeti sarja maratonidel osalemine „Vahur Teppan ja Kein Einaste kutsusid mind oma Sportland SuusaAkadeemia meeskonda ning selle all ma siin nüüd sõidangi.“

 

Poolmaratoni rajalt jõudis esimesena tagasi Nõmme spordiklubi suusataja Robert Klen Mõistus. Noormehe lõpuajaks fikseeriti 1:10:42.4. M15-klassi parim oli Karupesa Team'i esindaja Steve Vahi, kes läbis 25 km ajaga 1:19:59.3 ja jäi lõpuprotokollis viiendaks. Kiireima naisena N15-klassis ületas finišijoone ajaga 1:25:27.3 Anni Jalakas RR Suusaklubist.

 

Estoloppeti teine etapp sõidetakse kahe nädala pärast Tamsalus. 18. Tamsalu-Neeruti Maraton on ühtlasi ka 1998. aastal alguse saanud pikamaasuusatajate sarja Estoloppet 80. võistlus.

 

 

 

   ...