KAART: Vaata, kuidas kulgeb 32. Viru maratoni rada

21.01.2016

32. Viru maratoni rada

Laupäeval sõidetakse Lääne-Virumaal Mõedakal 32. Viru maraton, mille korraldamine on tänavu üsna hilja saabunud talve tõttu suusapeo organiseerijate jaoks parajaks pähkliks.

Hannes Tiinas on maratoniraja hooldamise ja ettevalmistamisega tegelenud juba aastast 1998. Mehe sõnul on suusatajate nõudmised kvaliteedile selle aja jooksul aina kasvanud. “Sportlased tahavad väga head rada, ootused on hoopis midagi muud, kui n-ö vanadel aegadel. Mullatükist või mõnest kivist ei saa juttugi olla. Viimase nädala jooksul on pea iga päev lund juurde sadanud, pole otsa ega äärt, kuid aluspõhja tegemiseks on vaja ka sula, mida pole olnud,” ütles Tiinas ja lisas, et visuaalselt on pilt ilus, kuid rajapõhja paksus varieerub kuuest kuni kahekümne sentimeetrini. Raja laiuseks hindab ta kitsamatel metsasihtidel kuni kolm meetrit ja põldudel kuus kuni üheksa meetrit.

Kvaliteediga sama oluline on distantsi profiil. “Me ei saavutanud kõikide talunikega eramaa läbimiseks kokkulepet ja pidime tee nii mõneski kohas veidi ümber kujundama. Samas olen ka tänavu püüdnud kõikvõimalikud künkad sisse võtta, et rada võimalikult huvitavaks teha. Need nõuavad sõitjatelt häid tehnilisi oskusi ja suusa valdamist. Keerulisematel kohtadel on märgid väljas, eks siis iga mees ning naine otsustab, kas läbib selle sõites või võtab suusad kaenlasse,” selgitas Tiinas.  

Viimase lihvi annab Hannes Tiinas rajale õhtu enne võistlust. “Varem ei ole mõtet freesida, sest siis leidub ikka keegi, kes suusaradasid pühaks ei pea ning tuleb seda ATV või mootorsaaniga rikkuma,” teevad tehnikahuvilised seiklejad mehe meele mõruks.

“Olen andnud endast parima, et rada vastavalt oludele võimalikult hea saaks. Kõige suurem tänud on sõitjate rahulolu, mis sa hing muud ikka ihkad. Soovitan kõigil laupäeval starti tulla, sest palju seda Eestimaa talve ikka on ning Mõedakal saab seda just praegu täiel rinnal nautida!” soovitas Tiinas.

32. Viru Maraton on pikamaasuusatajate sarja Estoloppet esimene etapp, mis toimub 23. jaanuaril Lääne-Virumaal Mõedakal. Põhidistantsi start antakse kell 11.00, poolmaratonile minejad saavad rajale kell 12.00. Traditsiooniliselt on kavas ka Mini Estoloppeti sõidud noortele suusasõpradele.

Ajakava:

9.00-12.00 - Stardimaterjalide väljastamine
10.30 - Stardikoridoride avamine
11.00 - Põhidistantsi start (39 km)
11.15 - Saare Lastesõidud  - Mini Estoloppet
12.00 - Lühikese distantsi start (25 km )
14.00 - Autasustamine

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...