Estoloppeti suusasarja esimene etapp peetakse 23. jaanuaril

13.01.2016

31. Viru Maratoni start (foto: Kaimo Puniste)

Estoloppeti pikamaasuusatajate sarja avab 32. Viru Maraton, mis toimub 23. jaanuaril Lääne-Virumaal Mõedakal. Põhidistantsi start antakse kell 11.00, poolmaratonile minejad saavad rajale kell 12.00. Traditsiooniliselt on kavas ka Mini Estoloppeti sõidud noortele suusasõpradele.

Maratoni korraldaja Evi Tormi sõnul sündis otsus võistlus läbi viia raskelt. “Lumeolud on siiani üsna kesised, kuid see on meie südameasi spordipidu antud oludes nii hästi kui võimalik siiski läbi viia. Täpsemat infot raja profiili ja pikkuse kohta saame anda järgmisel nädalal.” 

Tormi jaoks on tegemist järjekorras kuuenda suusamaratoniga, mille hea käekäigu eest naine vapralt seisab. “See on enda proovilepanek, kuid suures osas ka meeskonnatöö. Mul on suurepärased abilised, tänu kellele on kõik võimalik. Mullu sulas lumi täpselt nädal enne maratoni ära ja pidime rajad viimasel hetkel ringi tegema. Aasta enne seda sadas esimene korralik suusalumi maha alles jaanuaris, “ on Tormi sõnul iga võistluse korraldamine suur väljakutse. “Ekstreemseimana meenub minu kõige esimene maraton, kui ilmataat meid tuisuga kostitas. Suusatajaid juhatas lumesaan, mis vedas enda järel reformvoodi põhja, et tuisuvaalusid siluda ning teed näidata.”


Kuni 13. jaanuari südaööni saab end maratonile registreerida soodushinnaga.

Ajakava:

9.00-12.00 - Stardimaterjalide väljastamine
10.30 - Stardikoridoride avamine
11.00 - Põhidistantsi start
11.15 - Saare Lastesõidud  - Mini Estoloppet
12.00 - Lühikese distantsi start (22km )
14.00 - Autasustamine

 
 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...