Estoloppeti kolmas etapp peetakse laupäeval Alutagusel

03.02.2015

Alutaguse maraton (Foto: Tarmo Haud)

Klassikalises sõidustiilis peetav Estoloppeti kolmas etapp toob suusasõbrad kokku Pannjärvele. Laupäeval peetaval 17. Alutaguse suusamaratonil saab vastavalt võimetele valida 42 km või 20 km pikkuste radade vahel. Lähe pikemale distantsile antakse kell 11.00.

Läinud nädalavahetuse sulailm tegi maratoni rajal valitsevad olud vesiseks. “Alates tänasest peaksid miinuskraadid püsima jääma. Rajamasina laseme trassile alles homme ning tegeleme sellega, et kõik vähegi kriitilised kohad korda saaksid,” on maratoni peakorraldaja Robert Peetsi sõnul organisaatoritel käed ja jalad tööd täis,
 
Võistluse tõsisem ettevalmistus sai Peetsi jaoks alguse pool aastat tagasi. “Septembris sõlmisime kokkuleppeid toetajatega ning lõviosa ajast on möödunud arvuti taga kogu seda logistikat kokku pannes. Hetkel tundub, et kõik sujub ning osalejaid peaks tulema kuskil 1000 inimese kanti. Kaugeim külaline reisib siia Austraaliast, kuid esindatud on ka soomlased, norrakad, lätlased ja venelased,” ütles Peets ja lisas, et maratoni õnnestumisele paneb õla alla sajapealine ning peamiselt vabatahtlikest koosnev meeskond.  

 Kõige keerulisemaks väljakutseks peab ta internetti otseülekande jaoks rajalt otsepildi tootmist. “Siiani oleme pigem saadete jaoks maratoni salvestanud. Kaamerate liikumise korraldamise kõrval on suurim katsumus  metsas mobiililevi leidmine. Meil on vaja EMT 4D levi, millesse ma hetkel väga kindlalt ei usu, kuid loodan, et telepildi tootmine siiski õnnestub!”

 
Ajakava:
 
9.00 - 12.00 - Stardimaterjalide väljastamine
10.30 - Stardikoridoride avamine
11.00 - Põhidistantsi start
11.15 – Mini Estoloppet
12.00 - Lühikese distantsi start
14.30 - Autasustamine

Suurtoetajad
Embach
Connecto
Eesti Kultuurkapital
Toetajad
Estmare
Liigume
Eesti Pagar
Määrdepartner
Skiwax
Rajamasinad tangib
Jetoli
Estoloppeti riietab
Craft
Joogipartner
Vytautas
Energiapartner
Enervit
Laste suusatamist toetab
Farmi
Vudila
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...