43. Tartu Maraton jääb kehvade lumeolude tõttu ära

10.02.2014

Tartu Maratoni raja 12. kilomeeter Matul

Täna päeval kogunenud Tartu Maratoni korralduskomitee otsustas, et 16. veebruarile planeeritud 43. Tartu Maratoni ei ole võimalik kehvade lumeolude tõttu läbi viia. 15. veebruariks planeeritud lastesõidud on lükatud edasi paremate lumeolude saabumiseni.

“Täna hommikul käisid korraldajad nädalavahetuse vihmasadudest kahjustatud Otepää-Elva trassi vaatamas ning kui veel mõned päevad tagasi oli rada kohati vana suusaga sõidetav, siis täna hommikuks oli mitmes kohas suusaraja asemel täiesti must maa,” ütles Tartu Maratoni võistluste direktor Indrek Kelk.

 

Jaanuari teises pooles hakati võimaliku 43. Tartu Maratoni alternatiivse toimumiskohana kaaluma ka Võrtsjärve, mille jääl oleks toimunud 50km pikkune lauskmaa maraton. “Tänaseks on järve jää kaetud veega ja sinna suusaraja tegemine võimatu,” ütles Kelk.

 

“Kuna lähipäevade ilmaprognoos lubab jätkuvalt sooja ja vihma, siis on ebareaalne eelolevaks nädalavahetuseks mingigi suusaraja tegemine,” lisas ta.

 

Läinud nädalavahetusel toimusid 43. Tartu Maratoni avaüritused Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses, kus vaatamata vihmale ja sulale õnnestusid 3. Tartu Teatemaraton, Avatud Raja sõit ja Tervisplussi 13. Tartu Maratoni Naistesõit täies mahus pidada.

 

Rajamasinad tangib
Jetoil
Määrdepartner
Skiwax
Estoloppeti riietab
Craft
Energiapartner
Enervit
Koostööpartnerid
ESTMARE
ENIMA
VÄO PAAS
Eesti Pagar
Eesti Terviserajad
GREENTEK
Saare Piim
Bitboard
Kultuurkapital
Kulukaubandus
Lastesõitude toetaja
Saare
Alutaguse Seikluspark
   ...