43. Tartu Maraton võib toimuda Võrtsjärvel

31.01.2014

Pisut rohkem kui kaks nädalat enne 43. Tartu Maratoni starti ei ole Otepää - Elva trassil piisavalt lund ja selle tõttu on korraldajad asunud tööle varuplaani kallal, mille järgi kulgeks kogu suusamaratoni distants Võrtsjärve jääl.

“Esialgse plaani kohaselt oleks uueks distantsiks 50-kilomeetrine ring, maraton kulgeks mööda Võrtsjärve äärt, peamiselt järve lõunapoolses osas ja ületaks keskel järve põiki. Maraton toimuks klassikalises tehnikas” ütles võistluste direktor Indrek Kelk. “Maraton peab olema vähemalt 50km pikk, et see läheks kirja ametliku Worldloppeti võistlusena.”

Täna käis pearajameister Assar Kütt koos võistluste direktori Indrek Kelguga Võrtsjärve jääd testimas. “12-tonnine rajatraktor püsis jää peal ja järve peale proovijälje tegemine õnnestus. See annab lootust, et varuplaanina on taoline stsenaarium praeguse seisuga mõeldav,” rääkis Kelk.

Kus täpselt 43. Tartu Maraton lõpuks toimub, saab selgemaks esmaspäeval, kui korraldajad langetavad otsuse seoses 9. veebruaril toimuva avatud raja sõidu, teatemaratoni ja naistesõiduga. “Otsus sõltub sellest, kas ja kui palju nädalavahetusel lumelisa tuleb ning kuidas õnnestub Võrtsjärve varuplaani korraldamine,” ütles Kelk.

Ametlik otsus 16. veebruarile planeeritud 43. Tartu Maratoni toimumise või mitte toimumise ning asukoha osas tuleb kõige varem maratoni nädala esmaspäeval ehk 10. veebruaril.

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...