47. Haanja Maratoni võitsid Henri Roos ia Teesi Tuul

09.03.2024

Henri Roos ((Foto: Adam Illingworth)

Estoloppeti viimasel etapil Haanjas võidutsesid 39 km rajal meestest Henri Roos (CFC Spordiklubi, 01:39:59) ja naistest Teesi Tuul (Viljandimaa, 01:52:33). Kokku sai 47. Haanja maratonil tulemuse kirja 451 suusatajat ning Mini Estoloppeti Farmi lastesõitudel osales 70 last.

Meeste arvestuses saavutas teise kohta Martin Himma (Karupesa Team, 01:40:21) ja kolmanda ukrainlane Oleksandr Lisohor (A.R Pro Ski Team, 01:41:57). Naistest oli teine Teiloora Ojaste (Karupesa Team, 01:55:55) ja kolmas Aveli Uustalu (Alutaguse Suusaklubi, 01:57:21). 

 

Henri Roos osales Haanja maratonil esimest korda. „Super olud ja hästi korraldatud maraton. Mulle väga meeldis just see, et rada tiirutas palju ka siin põhilise keskuse juures, mis tegi sõidu pealtvaatajatele atraktiivseks. Kõikidel oli hea vaadata ja kaasa elada.“  

 

Estoloppeti sarjas tegi Roos kaasa neljal maratonil. „Hooaeg läks hästi, sain kirja kaks võitu ning kaks kolmandat kohta. Tartu maraton õnnestus võita, see oli mu põhiline eesmärk ja olen väga rahul.“

 

Suusasarjas osalema innustas Roos ka kõiki teisi igapäevaselt kodustel terviseradadel liikujaid. „Võitjad on kõik, kes lõppu jõuavad. Liikuda on alati mõnus ja kui tuled metsa number seljas, siis teistega koos on ühise eesmärgi poole püüdlemine lihtsam. Tasub tulla, suusasõit on täielik nauding!“ ütles Roos.

 

Teesi Tuul tunnustas rajameistreid. Väga äge oli! Rõõm, et rajaga ikka nii palju vaeva nähti, lausa lust oli sõita. Teisel ringil meestega ma enam ühes pundis püsida ei jaksanud, aga hoidsin oma positsiooni kuni lõpuni,“ rõõmustas Tuul.

 

M15 klassi arvestuses võttis võidu Kennet Luuk (CFC Spordiklubi, 01:07:19) ja N15 klassi  arvestuses oli parim Meribel Kaup (Võru Suusaklubi, 01:20:14).

 

Võistluse peakorraldaja Aare Eiche tänas kõiki Haanja maratonil osalejaid. „Hoolimata kasinatest lumeoludest oli see üks väga korda läinud suusapäev. Ma olen väga rahul ja osalejate positiivne tagasiside ning tänu nii rajameistritele kui korraldajatele innustab meid kogukonnaga seda tööd veelgi paremini edasi tegema,“ ütles Eiche.

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...