Alutaguse maratonil teeb kaasa maailma üks tugevamaid pikamaasuusatajaid

06.02.2024

Alutaguse maratonil teeb kaasa norralane Stian Hoelgaard. Foto: erakogu

Laupäeval peetaval 46.Alutaguse Maratonil stardib norralane Stian Hoelgaard, kes oma karjääri jooksul olnud poodiumitel mitmetel mainekatel maailma pikamaasuusatamise maratonidel, sealhulgas on ta 2017.aastal võitnud Vasaloppeti. Lähe 43 km pikkusele maratonile antakse kell 11:00 ning poolmaratoni 21 km distantsi valinud saadetakse teele tund hiljem.

Maratoni korraldaja Robert Peetsi sõnul võttis Hoelgaard temaga e-kirja teel otse ühendust ning uuris, kas Alutaguse maraton toimub ning millised on meie lumeolud. „Kuna meil on lumega väga hästi, korralik rada olemas, siis panigi ta end kirja,“ sõnas Peets. 


Stian Hoelgaard ütles, et otsis asendusvõistlust Tšehhis toimuma pidanud Jizerska 50 maratonile, mis tühistati tänu kehvadele lumeoludele. „Vaatasin kalendrit ja Alutaguse oli võistlus, mis tundus kõige huvitavam. Samuti on lõbus proovida uusi võistlusi uutes kohtades ja Eesti tundub olevat hea suusavõistluste korraldamise poolest,“ ütles Hoelgaard. 


Peets selgitas, et Hoelgaard on spetsialiseerunud pikamaasuusatamisele ning teeb kaasa Ski Classics sarjas. „Alutaguse maraton on Ski Classics challenger võistlus ehk selline nii-öelda satelliit nende suurte ja mainekate kõrval, kus samas on ka võimalik suure sarja punkte saada. Ta on kõikidel suurtel suusamaratonidel olnud kümne parima seas, Tartu maratonil saavutas ta 2022.aastal 8.koha. Maailma mastaabis kuulub ta ehk 20 tugevaima sekka, mis tähendab seda, et sisuliselt on ta igal võistlusel tugev konkurent poodiumile.“


Nädal hiljem peetaval 50. Tartu maratonil norralane kaasa ei tee. „Mulle väga meeldis Tartu maraton, aga kahjuks ei mahu see mu kalendrisse. Loodan, et võistlus on kunagi taas Ski Classics sarjas,“ sõnas Stian Hoelgaard.


Lumepuudus paneb Eesti poole vaatama ka suusaturiste mujalt Euroopast. „Meid leiab FISi, Wordloppet Global ka Ski Classics kalendritest ning kuna mujal on olud võib-olla kehvemad, siis oleme saanud mitmeid pöördumisi väga erinevatest riikidest ning aidanud suusahuvilisi nii majutus- kui logistikaküsimuste lahendamisel.“ 
Alutaguse maratoni nädalavahetus saab alguse reedel peetava ÖÖmaratoniga, kus saab läbida 10 km või 21 km ajavõtuta distantsi ning võtta osa mini-saunafestivalist. 10.veebruaril on lisaks maratonile ja poolmaratonile eraldi programm ka lastele, mille raame saavad nad osa Suusabussi suusatunnist ning Farmi lastesõitudest 500 m ja 2000 m distantsidel. Nii suusaõpe, varustuse rent Suusabussist kui lastesõidud on osalejatele tasuta.

 

46. Alutaguse maratonile saab www.estoloppet.ee lehel soodsamalt registreerida veel kuni 7.veebruari hilisõhtuni.

 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...