Kuidas tunda end tugevamalt ehk elunipp üle 33-aastastele!

03.02.2024

Tiit Pekk hindab kehakultuuri väga kõrgelt! FOTO: erakogu

LIHTNE: võta treeningmatt, veepudel, arvuti ning 60 minutit aega. Kirjuta veebilehe aadressireale: https://hiit-pekk.codeborne.com/

Alutaguse maratoni korraldustiimi liige ja spordisõber Tiit Pekk on lõviosa elust elanud teadmisega, et umbes 33-aastaselt jõuab kätte see hetk, mil keha lihased enam loomulikult ei arene ning treeninguga tuleb tegeleda teadlikult ja järjepidevalt. Liikumisega on ta olnud sõber läbi terve oma elu, innustades sportima ka kõiki teisi ning võtnud selleks appi isegi tehnoloogia, mille tulemusel sündis rakendus HIIT PEKK.

 

Suurima tõuke tarkvaraarendusettevõttes Codeborne töötava Tiit Peki mõttele andis koroonapandeemia, mille tulemusel tema lemmik trennisaalid korduvalt lukku keerati. “Vaja oli atrofeeruvate lihaste ning vedelduva kõhu ja selja jaoks midagi välja mõelda. Vähemalt selleks ajaks, kui väljas kehv suusailm ehk oktoobrist aprillini,” ütleb spordimees.

 

“Panin töö juures käima iganädalased trennid. Meil ju seal Dvigateli direktorite majas hea kõrge laega ruum omast käest võtta. Tipphetkel oli lausa kolmandik kolleegidest ja pool juhatusest trennis,” ütleb ta reipalt ja lisab, et treeningkava tegi ta igaks korraks ise käsitsi, mis oli ühtaegu nii lõbus, aga vahel ka üsna tüütu kohustus.

 

“Aga mis saab siis, kui ma ära olen?” tekkis tal möllava pandeemia olukorras õigustatud küsimus. Appi tuli nutikas kolleeg Kirilll, kes kirjutas spordimehe näpunäidete põhjal esimese rakenduse, mis üle 125 kirjapandud harjutuse seast teatud algoritmi järgi sobivad välja valis. “Igaks harjutuseks oli ette nähtud 40 sekundit, millele järgnes 20 sekundit puhkust. 30 sekundi järel kõlas piiks, mis andis märku, et natukene on veel vaja kannatada,” selgitab Pekk.

 

Esimene tarkvara oli algeline ja kohmakas, kuid tegi oma töö ära. “Uus võimalus saabus, kui mu tööandja Codeborne järjekordne praktikantide punt vajas oma õppeks ühte head elulist ülesannet. Jõudsime kokkuleppele trennirakenduse edasiarendamises ning tulemusega saab tutvuda, kui kirjutada veebilehe aadressireadele https://hiit-pekk.codeborne.com. Kindlasti saab sellega mitmes suunas veel paremaks minna, aga mingi baas on olemas ja meie töökollektiiv saab iganädalaselt trennid tehtud.”

 

Tiit Pekk soovitab alustada baastreeningust, kus käiakse läbi kõik lihasgrupid. “Võtmesõnaks on järjepidevus, sest iga algus on kindlasti raske ning pärast esimesi pingutusi tuleb üle elada ka mõningane lihasvalu. Lohutuseks ütlen, et esimese nelja korra järel võiks jõuda nii-öelda 0-tasemeni, sealt edasi läheb paremaks. Umbes kahe kuu möödudes on selgelt tunda, et midagi on tugevamaks läinud. Nelja kuu möödudes märkavad sinu pingutusi ilmselt ka kõik teised,” innustab Tiit Pekk HIIT PEKKi läbima kuni kahel korral nädalas ning lisada koormust vastupidavustreeningutega, milleks järgmine äge võimalus on ÖÖmaraton 9.veebruaril Alutagusel, millele järgneb põhipäev 10.veebruaril, kus saab nautida vastavalt võimetele maratoni või poolmaratoni suurepärast rada ning puhata vaim välja uuteks seiklusteks.

 

Seiklusele Alutagusel saab end kirja panna siin Estoloppeti iseteeninduskeskkonnas.

 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...