Estoloppeti maratonidel on fluorimäärded keelatud

16.01.2024

Foto: Estoloppet

Eesti rahvasuusatajate sarja Estoloppet korraldajad juhinduvad nii rahvusvahelise suusaliidu (FIS) võistlusmäärustest, mille kohaselt on FISi kalendris olevatel maratonidel fluori sisaldavad määrded kõikidele osalejatele keelatud.

Sarja juhi Kunnar Karu sõnul leiab samasuguse punkti ka Worldloppeti üldjuhendist, kuhu Tartu Maraton kuulub põhiliikmena. „Kõikidest nendest määrustest tuleb meil lähtuda ning vastavad punktid on lisatud ka Estoloppeti maratonide juhenditesse. Fluori sisaldavad määrded on keelatud nii sportlastele kui rahvasuusatajatele ja seda võidakse kontrollida,“ ütleb Karu.

 

„Eestis puudub vastav võimekus kontrolli läbi viia, ka ei ole selleks rahvusvahelise suusaliiduga sõlmitud mingeid kokkuleppeid. Samas maailma juhtivaid suusamaratone FIS kontrollib ning selleks peab ka Eestis valmis olema. Kontrollitakse eeskätt eliidi, mitte rahvasuusatajate suuski,“ selgitab Karu.

 

Estoloppeti korraldajad panevad osalejatele südamele, et lisaks reeglite järgimisele tuleks teha nii ennast- kui keskkonda säästvaid valikuid. „Määrdemaailmas on täna väga korralikud fluorivabad määrded olemas, mille valimisel spetsialistid kindlasti aitavad. Sarja määrdepartner Skiwax on selles vallas hea ekspert ning nendega koostöös jagame ka meie igaks maratoniks vastavaid määrdesoovitusi,“ lubab Kunnar Karu.

 

Etapid Estoloppet 2024 sarjas: 

 

  • 27.01.2024  38.Viru Maraton
  • 03.02.2024  25.Tamsalu-Neeruti Maraton
  • 09.02-10.02.2024  46.Alutaguse Maraton
  • 17.02-18.02.2024  50.Tartu Maraton
  • 25.02.2024  26.Tallinna Suusamaraton
  • 09.03.2024 47.Haanja Maraton

 

Registreerimine on avatud: https://www.estoloppet.ee/

 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...