46. Haanja suusamaratoni võidu haarasid endale Nassar ja Mannima

05.03.2023

Foto: Adam Illingworth

Laupäeval. 04. märtsil toimunud Estoloppeti sarja eelviimase etapi, 46. Haanja suusamaratoni 43 km distantsi võitsid Martin Nassar ja Tatjana Mannima ning 22 km distantsi Lars Piirmann ja Emma Roberta Rajando.

43 km distantsi finišijoone ületas esimesena Martin Nassar (Viljandi Suusaklubi) ajaga 02:25:44, teiseks tuli Andrus Veerpalu (Jõulu) ajaga 02:25:45 ning kolmandaks Sander Linnus (Team Kaitsevägi) ajaga 02:25:56.

 

„Lõpuks tuli etapivõit ikka ära, ootasin seda kaua. Päris rasked olud olid täna – palju värsket lund ja pikk sõit. Pool tundi rohkem ja oleks olnud Tartu maraton läbitud,” muigas Nassar. „Andrus oli vahepeal sellise 10-15meetrise vahega ees, siis aga õnnestus talle järele saada ja eks ma teadsin, et lõpus peab ees olema. Tõusu peal olen vähe noorem ja teravam ka vast, et siis jooksin eest ära,“ kirjas tänane võitja oma sõitu.

 

Naistest haaras endale esikoha Tatjana Mannima (Suusasemud I) 02:26:57, teiseks tuli Teiloora Ojaste (Karupesa Team) ajaga 02:36:21 ja kolmandaks Teesi Tuul (Es Põhjakotkas) ajaga 02:36:25.

 

„Mulle tänane rada meeldis väga. Mul suusk toimis ja tempo oli mõnus, väga hea rada ning minu ilm ka – olen väga rahul,“ rõõmustas Mannima.

 

22 km distantsi võitsid Lars Piirmann (Võru Suusaklubi) ajaga 01:12:35 ja Emma Roberta Rajando (Nõmme Sk) ajaga 01:30:55. Toimusid ka lastesõidud.

 

„Tänane lumine ilm pakkus korraliku väljakutse kindlasti. Seda suurem on heameel, et nii palju suusatajaid täna rajale tulid ning Haanja kuppelmaastikul meie suusapeost osa võtsid,“ sõnas 46. Haanja suusamaratoni peakorraldaja Aare Eiche.

 

Estoloppeti viimane etapp, 24. Tamsalu-Neeruti maraton toimub 12. märtsil Pariisi Puhkekülas. Lisainfo ja registreerumine: www.estoloppet.ee

Fotod: Adam Illingworth

 

Lisainfo:

Estoloppet MTÜ

info@estoloppet.ee

www.estoloppet.ee

Facebook: www.facebook.com/estoloppet/

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...