25. Tallinna suusamaratonil võidutsesid Raido Ränkel ja Tatjana Mannima

25.02.2023

Fotod: Adam Illingworth

Kõrvemaal sõideti täna 25. Tallinna Suusamaraton, mille võitsid Raido Ränkel ja Tatjana Mannima. Lühidistantsi võitsid Karl Ramses Tiislär ja Kretel Kaljumäe. Suusapeost võttis osa üle 550 suusataja.

Esimesena libises üle 38 km põhidistantsi finišijoone Raido Ränkel (Võru Suusaklubi) ajaga 01:31:38, tema järel Andres Juursalu (Suusasemud I) ajaga 01:35:34 ja kolmandana Henri Roos (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 01:35:39.

„Rada oli esimesel ringil väga hea, teisel samuti, kuigi kartsin, et ehk läheb rada liiga pehmeks. Rada püsis aga hästi, arvestades, et viimastel päevadel sadas värsket lund ikka omajagu juurde. Tallinna suusamaraton sobib kenasti mu kalendrisse ja siin on alati hea sõita. Kõik olid rajal väga sõbralikud,“ kiitis tänast võistluspäeva Ränkel.

Naistest võttis täna esikoha Tatjana Mannima (Suusasemud I) ajaga 01:40:43, teiseks sõitis end Merilin Jürisaar (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 01:44:25 ja kolmandaks Teesi Tuul (Es Põhjakotkas) ajaga 01:46:45.

„Täna olid suusad ja enesetunne ikka väga hea. Aeg oli ka väga hea ehk kiire sõidu tegin täna. Väga vinge ja fantastiline rada, väga mõnus suusailm,“ rõõmustas Mannima, kes plaanib osa võtta ka viimasest kahest Estoloppeti sarja maratonist.

19 km lühidistantsi võitsid Karl Ramses Tiislär (Nõmme Sk) ajaga 00:49:39 ja Kretel Kaljumäe (Nõmme Spordiklubi ajaga 00:58:49. Lisaks toimusid ka lastesõidud.

Estoloppeti viies etapp, 46. Haanja suusamaraton toimub 4. märtsil Haanja Puhke- ja Suusakeskuses. Lisainfo ja registreerumine: www.estoloppet.ee

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...