Estoloppeti uus hooaeg stardib juba sel laupäeval

24.01.2023

Estoloppeti uue hooaja avastart toimub sel laupäeval, 28. jaanuaril, mil toimub 37. Viru Maraton. Keeruliste lumeolude tõttu sõidetakse maraton seekord kas 8,7 km või 12 km pikkustel ringidel. 

 

 

„Kui tavapäraselt on Viru maratoni sõidetud kahel 21 km pikkusel ringil, siis seekord on maratoni distantsi pikkuseks kas kaks 12 km pikkust ringi või kolm 8,7 km pikkust ringi. See tähendab, et seekordse maratoni kogupikkuseks on umbkaudu 26 kilomeetrit, olenevalt laupäevastest lumeoludest. Maratoni lühike distants on ühe ringi pikkune,“ sõnas 37. Viru Maratoni peakorraldaja Tarmo Kärdi, lisades, et täpsemalt saab sellest teada anda neljapäeval, kui temperatuur on uuesti miinuspoolele langenud. 

 

Peakorraldaja sõnul toimuvad laupäeval Mõedakul ka lastesõidud. „Kui eelmisel aastal kimbutas meid Covid-19 seotud piirangud, siis tänavu lisab korraldusele vürtsi keerulised lumeolud. Kuna suusasõbrad on Estoloppeti uut hooaega juba pikalt oodanud, siis on maratonile registreerijaid hetkel tublisti üle 180 koos lastega ning huviliste arv aina kasvab.

 

Kärdi sõnul saab maratonile registreerida kuni kolmapäevani õhtuni. Samuti saab registreeruda kohapeal ka võistluspäeval.

 

Estoloppeti sarja I etapp, 37. Viru Maratoni põhidistants toimub sel laupäeval, 28. jaanuaril algusega kell 11.00 ning lühike  distants kell 11.20.

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...