45. Haanja maratoni võitsid Kilp ja Mannimaa

06.03.2022

Lisatud foto Adam Illingworth

Täna toimunud Estoloppeti sarja viimase etapi, 45. Haanja maratoni 43 km distantsi võitsid Marko Kilp ja Tatjana Mannimaa ning 22 km distantsi Gregor Narusk ja Mia Mai Huik.

 

Pikema distantsi kiireim oli Marko Kilp ajaga 01:56:03, kohe tema järel Martin Himma (Karupesa Team) ajaga 01:56:04 ning kolmandana ületas finišijoone Andrus Veerpalu ajaga 01:59:15.

 

„Suusk oli täna niivõrd libe, et ei pidanudki nii palju vaeva nägema, et teistest ette saada. Sõitsime Martiniga kohe algusest peale kahekesi koos kuni viimaste meetriteni välja. 5 km enne lõppu proovisime korra üksteisest eest ära saada, aga võitja selgitamine jäi ikka lõpu peale,” kirjeldas Kilp tänast sõitu.

 

Naistest võidutses pikemal distantsil taas Tatjana Mannimaa (Suusasemud I) ajaga 02:13:46. Teiseks tuli Johanna Udras ajaga 02:16:06 ning kolmandaks Teesi Tuul (Viljandi Suusaklubi) ajaga 02:16:39.

 

Liidrisärgiga starti läinud Mannimaa jäi võistlusega rahule. „Haanjas on hea rada ja sobib mulle hästi, aga tunnen, et täna ei olnud jõudu ja kõige kergem just ei olnud. Sõitsime päris paljude meestega ikka koos ning lõpupoole sain ka natuke loodust nautida,” sõnas Mannimaa.

 

22 km distantsi võitsid Gregor Narusk (Võru Spordikool/Võru Biathlon) ajaga 01:08:17 ning Mia Mai Huik (Võru Spordikool/Võru Biathlon) ajaga 01:25:19. Lisaks toimusid ka lastesõidud.

 

Selle hooaja meeste koondvõitja oli Andres Juursalu, naistel Tatjana Mannimaa ning võistkondadel Suusasemud I.

 

„Tänane mõnusalt päikeseline ilm tõi starti üle 500 suusataja. Rada oli kiire ning meil on hea meel, et lund jagus ja saime suusapeo ka Lõuna-Eestis korraldada,” rõõmustas 45. Haanja suusamaratoni peakorraldaja Aare Eiche.

 

Estoloppeti sarja peakorraldaja Raivar Vaheri sõnul toimus sel hooajal juba 25. Estoloppeti sari ning tänase Haanja maratoni puhul oli tegu 111 maratoniga sarjas. „Taas kord sai korraldatud üks edukas hooaeg ning oleme rõõmsad, et tänavune talv oli eriti lumerohke. Suured tänud kõikide etappide peakorraldajatele, korraldusmeeskondadele, vabatahtlikele, sponsporitele ning kõigile, kes olid meile maratonide korraldamisel toeks ja abiks,“ tänas Vaher.

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...