24. Tallinna suusamaratoni võitis Raido Ränkel

27.02.2022

Foto: Adam Illingworth

Täna toimunud 24. Tallinna suusamaratoni pikema distantsi kiiremad olid Raido Ränkel ja Tatjana Mannima. Poolmaratonil võidutsesid Ralf Kivil ja Õnnela Rodendau. Estoloppeti sarja eelviimane etapp tõi Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusesse kokku üle 600 suusataja.

38 km maratoni esikoha haaras endale Raido Ränkel (Võru Suusaklubi/Võru Biathlon) ajaga 01:32:10, talle järgnesid Mart Kevin Põlluste (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 01:33:20 ning Vahur Teppan (Suusa Akadeemia) ajaga 01:33:20.

Uhke soolosõiduga ennast esikohale suusatanud Raido Ränkel tahtis enda sõnul täna üsna rahulikult võtta. „Alguses Taavi Lehemaa vedas päris usinalt, siis vedas ka Mart Kevin Põlluste, et aga siis Mart andis ohjad mulle ja ma mõtlesin, ma ka korra vean ja siis järsku oli vahe sees. Ma korra mõtlesin, et ootan nad veel järgi, aga siis mõtlesin, et ei tea mis uus teine ring teeb ja oligi, et teisel oli värske ja lahti sõidetud lumi, et ega väga suusk ei libisenud,“ kirjeldab sõitu Ränkel, kes toob esile maratonide head korraldust ja tänast ilusat ilma.

Naistest oli täna kiireim taas Tatjana Mannima (Suusasemud I) ajaga 01:37:57. Teisele kohale sõitis end Merilin Jürisaar (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 01:40:58, kolmandale Teesi Tuul (Viljandi Suusaklubi) ajaga 01:43:40. 

„Mul tundus, et esimesel ringil oli meil rohkem võistlustempo, pingutasin seal meeste järgi, kes esimene punt oli, aga tundus natuke liiga minu jaoks ja siis mõtlesin, et hoian ennast natukene tagasi ja teine ringi tõesti, ma ei ütleks, et jalutustempoga, et pingutasin küll, aga mitte nii kõvasti. Ma arvan, kui oleks olnud Merilin Jürisaar mind kätte saamas, oleksin pannud tempot kiiresti juurde, kirjeldab võistlust naiste võitja Tatjana Mannima, kes rõõmustab hea konkurentsi üle rajal.

19 km poolmaratoni kiireim oli Ralf Kivil (Emajõe Suusaklubi) ajaga 00:47:29 ning naistest Õnnela Rodendau (RR Suusaklubi) ajaga 00:51:10.

 „Võttes arvesse, et eilne tuisk ja lumi tekitas korraks pinget hea raja ettevalmistamisel, tegi see kokkuvõttes rajale pigem head, kuna kattis eelnevatel päevadel maha pudenenud oksarisu, kirjeldab Estoloppeti sarja ja 24. Tallinna suusamaratoni peakorraldaja Raivar Vaher maratonile eelnenud ettevalmistust. „Imeline päike tõi kohale palju naerunäol suusasõpru koos peredega, mida enamat veel ühest toredast suusavõistlusest oodata,“ jagab korraldaja positiivseid muljeid üritusest.

Estoloppeti viimane etapp, 45. Haanja maraton toimub järgmisel laupäeval, 5. märtsil kell 11.00 distantsiga 43 km ja kell 11.15 distantsiga 22 km. Lisainfo ja registreerumine: www.estoloppet.ee

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...