Indrek Kelk: Tartu Maraton toimub täies mahus, raja seis on lootustandev

18.02.2022

Foto tehtud 18.02 Tartu Maratoni finišist. Autor: Klubi Tartu Maraton.

Tartu Maraton peetakse juba sel pühapäeval, 20. veebruaril, klassikalisel Otepää-Elva trassil. Kuigi viimastel päevadel on olnud sulailm, siis rada on endiselt heas korras. Viimase lihvi annab rajameister ööl vastu pühapäeva.

 

Suusaraja olukord

Kui viimaste päevade sula on osalejad murelikuks teinud, siis rajameister Assar Kütt ning maratoni peakorraldaja Indrek Kelk on raja osas optimistlikud.

„Tundub, et  ilmataat halastab meile ja loob eeldused, et pühapäevaks peaks rada ikkagi päris hea saama. Valdav osa rajast on olenemata sellele vahepealsele sulale ikkagi pigem hästi säilinud. Täna hakkab rajameister Assar Kütt Otepää poolt rada tegema, kuid eks põhilihv tuleb ikka viimasel ööl“ selgitab Indrek Kelk praegust rajaolukorda.

 

Muudatused maratonipäeval

Tehvandi staadionile lubatakse 63 km starti korraga kuni 2000 osalejat. Esimese kahe laine suusatajatele (numbrid 1-2000) avatakse stardikoridorid kell 9:45, va eliitkoridor, mis avatakse 9:51.
Stardinumbrid 2001-3000 lubatakse staadionile pärast esimese laine starti kell 10:05.

Kuigi välitingimustes Covidi tõendit osalejatelt ei küsita, on see vajalik siseruumis ehk finišis Tartumaa Tervisespordikeskusesse sisenemisel. Lisaks tuleb nii nagu ka eelmisel aastal, enne starti (v.a soojenduse ajal) ja pärast finišit, kanda maski.

 

Tänavuse maratoni finišijoone asukoht ning teenistuste paiknemine on muutunud. Enne finišit kahte viimast kurvi enam pole ning finišisirge on üle 200m pikk.

48. Tartu Maratoni rajaskeemid on SIIN, osalejainfo SIIN.

 

Päev enne Tartu Maratoni, 19. veebruaril, toimuvad lastesõidud Tartu Tähtvere spordipargis. Rajad on spordipargis hooldatud ja heas korras. Lastesõitude kohta leiab rohkem informatsiooni SIIT.

 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...