Alutaguse Öömaraton tuleb ka sel aastal

09.02.2022

Lisatud foto: Adam Illingworth - 22. Alutaguse maratoni start

Sel reedel ootab 23. Alutaguse maraton suusasõpru maagilisele Öömaratonile. Kes soovivad aga päevasel ajal suusastarti minna, siis neile on mõeldud 44 km põhidistants ja 22 km lühidistants laupäeval. Samuti toimuvad lastesõidud.

 

Sel aastal juba kolmandat korda toimuval Öömaratonil saavad suusatajad nautida 22 km vabatehnikasõitu. „Öömaratonil puhul on tegu palju elevust pakkuva sõidukogemusega, kuna ainult tähelepanu vajavad kohad ja toitlustuskohad on valgustatud küünaldega, ülejäänud rajaosadel peab osaleja saama hakkama oma valgustusvahendi ehk näiteks pealambiga,” kirjeldas 23. Alutaguse peakorraldaja Robert Peets, lisades, et ka stardihetk toimub pimeduses.

 

Lisaks reede õhtul toimuvale Öömaratonile toimuvad laupäeval Alutagusel 44km klassikasõit ja 22 km klassikasõit. Samuti toimuvad lastesõidud. Vastavalt valitsuse piirangutele peavad täiskasvanud osalemiseks esitama kehtiva COVID-tõendi vaktsineerituse või haiguse läbipõdemise kohta. Alla 18-aastased COVID-tõendit näitama ei pea.

 

„Registreerujate arv kasvab meil jõudsalt, hetkel on kirja pannud end ligi 500 inimest ning kuni kolmapäevani õhtuni kehtib ka soodushind. See aasta on meil erakordselt hea talv olnud, nii et ootame suusasõpru Alutagusele talvemõnusid nautima. Meeter lund on meil olemas, hetkel ootame sula, et saaksime võimalikult tugeva raja põhja,“ kirjeldas Peets olukorda. Kuigi koroona kimbutab ka nende vabatahtlikke, sujub kõik siiski plaanipäraselt.

 

Kogu Alutaguse maratoni korraldusmeeskond paneb inimestele südamele, et haigustunnuste ilmnemisel mitte maratonile tulla.

 

Estoloppeti sarja III etapp, 23. Alutaguse Öömaraton toimub sel reedel, 11. veebruaril algusega kell 20.00. 44 km põhidistants toimub laupäeval, 12. veebruaril algusega kell 11.00 ning 22 km distants kell 12.00. Lastesõidud algavad kell 11.15.

 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...