23. Tamsalu-Neeruti maratoni võitis Robert Heldna

07.02.2022

Täna toimunud 23. Tamsalu-Neeruti maratoni pikema distantsi võitsid Robert Heldna ja Tatjana Mannima. Poolmaratoni kiireimad olid Anatolii Shibanov ja Heidy-Liisbet Kukk. Estoloppeti sarja teise etapi maraton tõi Tamsalu Suusastaadionile kokku üle 550 suusataja, nende hulgas ka endine Eesti president Kersti Kaljulaid.

42 km maratoni finišijoone ületas esimesena Robert Heldna (TT Spordiklubi) ajaga 02:01:58. Talle järgnesid Mart Kevin Põlluste (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 02:02:01 ja Norman Pirk ajaga 02:02:16.

Võitja Robert Heldna tunnistab, et rajaolud olid keerulised: „Eest ei saanud ära sõita, see oli karm, kui proovisid seal üksi hakata kõike dikteerima. Lõpus olime ükshetk kahekesi ja siis kolmekesi ja viimasel kilomeetril panin paremuse maksma,“ kirjeldab Heldna heitlust esikolmikus sõitnud suusatajate vahel. Ta lisab veel, et saadab võidu Pekingisse oma TT Spordiklubi tiimile.

Kiireim naine oli Tatjana Mannima (Suusasemud I) ajaga 02:08:02, Merilin Jürisaar (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 02:11:18 ja Teesi Tuul (Viljandi Suusaklubi) ajaga 02:16:27.

Naiste võitja Tatjana Mannima sõnul on tal vorm hea ning rada ei olnud samuti midagi hullu. „Põllu peal oli natuke pehme, aga metsade vahel oli täitsa hea kõva rada,“ sõnab Mannima, kes plaanib võistlemas olla ka järgmisel nädalal 23. Alutaguse Maratonil.

19 km distantsi võidu haaras endale meestest Anatolii Shibanov (ShibEST) ajaga 01:05:33  ning naistest sõitis end esikohale Heidy-Liisbet Kukk (Kagu Biathlon) ajaga 01:24:05.

23. Tamsalu-Neeruti maratoni peakorraldaja Vahur Leemetsa sõnul läks maraton sujuvalt.“ Öösel tuiskas ja sadas lund, kuid jõudsime raja ilusti võistluse alguseks taas korda seada ning ilmaolude poolt esitatud väljakutse sai edukalt ületatud,“ räägib peakorraldaja rahulolevalt.  

Estoloppeti sarja kolmas etapp, 23. Alutaguse Maraton toimub järgmisel laupäeval, 12. veebruaril kell 11.00 distantsidega 44 km ja 22 km. Maratonile eelneval õhtul, 11. veebruaril kell 20 toimub 22km Alutaguse Öömaraton. Lisainfo ja registreerumine: www.estoloppet.ee

 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...