36. Viru Maratonil võidutsesid Martin Himma ja Merilin Jürisaar

02.02.2022

Lisatud foto maratonist: Adam Illingworth

Täna toimunud 36. Viru Maratoni pikema distantsi võitsid Martin Himma ja Merilin Jürisaar. Poolmaratonil võidutsesid Holger Vitsur ja Mariel Merlii Pulles. Suusapidu ja head ilma nautis ligi 700 osalejat koos lastega.

 

42 km finišijoone ületas Virumaa metsade vahel meestest esimesena Martin Himma (MTÜ Karupesa Team) ajaga 01:57:35, tema järel Morten Saetha (Viljandi Suusaklubi) ajaga 01:58:56 ning kolmandana Kevin Grihin (Karupesa Team) ajaga 02:02:42. 

 

„Minu jaoks oli tegu kõva treeninguga enne Pekingi taliolümpiale minekut ja eesmärk sai täidetud, kuna teine ring sai ikka täiega sõidetud. Eesti tase võimaldab olümpiaks treenida väga kenasti - kõva pingutus sai ikka tehtud. Nüüd saab puhata ning seejärel juba Hiina sõita ja seal endast kõik anda,” rõõmustas Himma.

 

Naistest haaras endale esikoha Merilin Jürisaar (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 02:13:30. Teisele kohale suusatas end Teesi Tuul (Viljandi Suusaklubi) ajaga 02:18:38 ning talle järgnes Reeda Tuula-Fjodorov (AT Spordiklubi) ajaga 02:21:14.

 

„Võit oli ikka korralik üllatus.Tundsin ennast väga hästi ja värskelt - suusad olid head, ilm oli hea, ning kõik läks väga hästi. Esimesel ringil pidin ise natuke rohkem tööd tegema, aga teisel oli tiimikaaslane juba abiks ning lõpus pingutasin taas ikka ise,” rõõmustas Jürisaar, kelle jaoks tuli esikoht täieliku üllatusena ning plaanib ka teistest Estoloppeti sarja maratonidest osa võtta.

 

21 km poolmaratoni kiireim oli Mariel Merlii Pulles (Karupesa Team) ajaga 01:07:42 ning meestest Holger Vitsur (CFC Spordiklubi) ajaga 01:08:53. Lisaks toimusid ka lastesõidud.

 

Viru Suusamaratoni peakorraldaja Evi Tormi sõnul sai korraldatud igati õnnestunud maraton. „Ilm oli päikseline, lund oli mõnusalt ning inimesed olid rõõmsad, et said suusavõistlusel osaleda. Suured tänu kõikidele korraldajatele ja toetajatele, tänu kellele saime sel aastal juba 36. Viru maratoni korraldada,” tänas Torm.

 

Järgmine mõõduvõtt Estoloppeti sarjas on juba 23. Tamsalu-Neeruti suusamaraton, mis leiab aset 5. veebruaril Tamsalus. Vastavalt oma võimetele saavad osalejad valida 41 km või 21 km pikkuste radade vahel. 

Suurtoetajad
Embach
Connecto
Eesti Kultuurkapital
Toetajad
Estmare
Liigume
Eesti Pagar
Määrdepartner
Skiwax
Rajamasinad tangib
Jetoli
Estoloppeti riietab
Craft
Joogipartner
Vytautas
Energiapartner
Enervit
Laste suusatamist toetab
Farmi
Vudila
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...