Tartu Maraton sai valitsuselt eriloa ja toimub täies mahus

27.01.2022

Foto 2021. aasta Tartu Maratonist. Autor: Adam Illingworth.

Täna langetas valitsus otsuse, et 48. Tartu Maraton saab eriloa ning 20. veebruaril lubatakse kahe distantsi peale kokku osalema kuni 6000 inimest. Suurürituse korraldajad on  koostöös Terviseametiga koostanud ohutusplaani, mille abil maandatakse üritusel osalemise riske.

Ohutusplaan tagab turvalisuse

Valitsuse eriloaga on lubatud 63 km distantsile kuni 4000 osalejat ja 31 km distantsile kuni 2000 sõitjat. Lisaks spetsiifilistele ohutusmeetmetele kehtivad maratonil kõik ajakohased COVIDi reeglid: tõendi- ja maskikohustus. Korraldajad tagavad rahva hajutatuse nii rajal kui ka stardi- ja finišipaikades. Stardid toimuvad mõlemal distantsil 10-minutilise intervalliga ning kõik osalejad peavad võistlusterritooriumil kandma maske.

 

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul on korraldusmeeskond seda uudist väga oodanud. „Tänavu tuli talv väga vara, inimesed on saanud palju suusatada ning korraldusmeeskond on igapäevaselt kõvasti tööd teinud, et maraton täies mahus toimuda saaks. Selle uudise üle on tohutult hea meel,“ rääkis ta. Ta lisas, et nüüd on väga oluline keskenduda ohutusele ning kõik maratonil osaleda soovijad peavad reegleid hoolega jälgima.

 

Korraldajad hoiavad osalejaid maratonipäeva muudatustega kursis ning teavitavad uuendustest esimesel võimalusel oma kanalites.

 

Maratoni eelüritused, Avatud Rada ja Teatemaraton, toimuvad 13. veebruaril. Rohkem informatsiooni leiab SIIT.

Tartu Maratoni lastesõidud toimuvad Tartu Tähtvere spordipargis 19. veebruaril. Rohkem informatsiooni leiab SIIT.

 

   ...