Valitsus toetab sporti ja kultuuri mitme miljoni euroga, aga Haanja maraton jääb ära

02.03.2021

Valitsuskabinet jõudis täna, 2. märtsil kokkuleppele avada uued abimeetmed kultuuri- ja spordivaldkonnale kogusummas ligi 4,3 miljonit eurot. Kultuurielu on suletud vähemalt 28. märtsini, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Peamine toetusmeede tuleb kabineti otsuse kohaselt Töötukassast. Vabakutseliste loovisikute abipaketti otsustas valitsus reservist eraldada 1,54 miljonit eurot. Võlaõiguslepinguid kasutavate kultuuri- ja spordiorganisatsioonide toetuseks eraldab valitsus 2,8 miljonit eurot, seisab kultuuriministeeriumi kodulehel. 

«Me peame oma kultuuri- ja spordikorraldajaid ning loovisikuid hoidma. Kui kultuur taas avaneb, peab meie kultuurielu võimalikult sujuvalt jätkuma. See kindlasti väga oluline tugi, sest lisaks Töötukassale tuleb meie valdkonda juurde erimeetmeid 4,3 miljoni euro ulatuses,» teatas kultuuriminister Anneli Ott. 

Kultuuriministeerium alustab tööd eraldatud summade jaotussüsteemi väljatöötamiseks. Raha eraldatakse valitsuse reservist järgmisel nädal, kui on täpsemalt paigas kultuuri- ning spordivaldkonna seesmine jaotus. Lisaks eraldab valitsus haridus- ja teadusministeeriumile 2,6 miljonit eurot, et toetada erahuvihariduse ja -huvitegevuse valdkond. Sinna kuulub ka noortesport.

Seni kehtestatud piiranguid spordile, huvitegevusele jne ei muudetud. Spordivõistlusi ja liikumisüritusi tohib läbi viia ainult professionaalidele ja puuetega istikutele. Valitsus tühistas laupäevaks planeeritud Haanja suusamaratoni eriloa seoses viiruse leviku olukorraga. 

Artikkel refereeritud Postimees Sport - www.postimees.ee

Rajamasinad tangib
Jetoil
Määrdepartner
Skiwax
Estoloppeti riietab
Craft
Energiapartner
Enervit
Koostööpartnerid
ESTMARE
ENIMA
VÄO PAAS
Eesti Pagar
Eesti Terviserajad
GREENTEK
Saare Piim
Bitboard
Kultuurkapital
Kulukaubandus
Lastesõitude toetaja
Saare
Alutaguse Seikluspark
   ...