Selgusid 35. Viru Suusamaratoni võitjad, osa võttis ka president Kersti Kaljulaid

01.02.2021

Adam Illingworth, 35. Viru Maratoni start

Laupäeval kell 11 anti Mõedakul start 35. Viru Maratonile, mis on ühtlasi 101 suusamaraton Estoloppeti sarjas. Pikema distantsi võidu võtsid Sander Linnus, Mart Všivtsev ja Siim Vinter. Naistest võidutses Tatjana Mannima. Lühema distantsi võitis Markus Faster ning naistest oli kiireim Karolina Kull.

 

Sander Linnus võitis maratoni ajaga 1:59:43. Teine koht Mart Všivtsev kaotas võitjale 30 sekundit ja kolmas Siim Vinter 42 sekundit. Kiireim naine finišis oli Tatjana Mannima ajaga 2:01:34, talle järgnes 9 minuti ja 52 sekundi pärast Eveli Saue ning 10 minuti ja 6 sekundi pärast Anette Kasemets. Pikale distantsile startis esialgsetel andmetel ligemale 600 osalejat.

 

Lühemale 21 km rajale startis täna üle 200 suusataja. Poolmaratoni M15 vanusegrupis jõudis esimesena finišisse Georgi Zhurba ajaga 1:20:23. Kiireim neiu oli tänasel 35. Viru Suusamaratonil Karoliina Kull , kes võitis ka vanusegrupis N15 ajaga 1:23:54.

 

Suusapeost võttis osa ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes võttis osa 42. kilomeetrisel distantsil.

 

Viru Suusamaratoni peakorraldaja Evi Torm on õnnelik, et ilm oli ilus, lund rohkesti ning osalejaid üle ootuste palju. Kõiki koroonast tingitud piiranguid ja reegleid jälgiti eeskujulikult. “Kõik jäid rahule. Aitäh kõigile, kes osalesid,” sõnas ta ning lisas, et hea meel oli ka presidenti maratonil osalemas näha. “Tänud ka kõikidele suusapeo õnnestumisele õla alla pannud toetajatele ja vabatahtlikele. Suur kummardus läheb ka kõigile maaomanikele, kes lubavad oma maadel ikka suusapidu korraldada.”

 

Järgmine mõõduvõtt Estoloppeti sarjas on juba 22. Tamsalu-Neeruti suusamaraton, mis leiab aset 6. veebruaril Tamsalus. Vastavalt oma võimetele saavad osalejad valida 41 km või 21 km pikkuste radade vahel. Start maratoni pikale distantsile antakse kell 11.00 ja lühemale distantsile kell 11.15.

 
 
 
Manuste ala
 
 
 
Suurtoetajad
Embach
Connecto
Eesti Kultuurkapital
Toetajad
Estmare
Liigume
Eesti Pagar
Määrdepartner
Skiwax
Rajamasinad tangib
Jetoli
Estoloppeti riietab
Craft
Joogipartner
Vytautas
Energiapartner
Enervit
Laste suusatamist toetab
Farmi
Vudila
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...