35. Viru Maratoni peakorraldaja Evi Torm rihib suusasammul juba noorest peale

27.01.2021

Evi Torm, erakogu

Sel laupäeval oma 35. juubelit tähistav Viru Maraton toimub käesoleval aastal küll erinevate piirangute tähe all, kuid nii korraldustiim kui ka suusasõbrad on maratoniks valmis. Maratoni korralduse eesotsas on Mõedaku Spordibaasi juht Evi Torm, kes on sportlikku talveüritust eest vedanud juba 10 aastat.

„Maratoni korraldamine pakub hulgaliselt väljakutseid ja annab võimalusi kohtuda paljude vahvate inimestega, positiivseid emotsioone ja enamasti ka rahulolutunnet, et saime hakkama, kirjeldab Viru Maratoni peakorraldaja Evi Torm peamisi põhjuseid, mis teda pikalt on ürituse korraldamise eesotsas hoidnud.

 

Evi peab aga oluliseks välja tuua, et edukat suusaüritust üksinda ära ei tee: “Maratoni korraldame ikka terve tiimiga – vabatahtlikud, rajameistrid, kohalikud aktivistid joogi ja söögipunktides - kõik need tublid abilised, kes on aastatega väga armsaks saanud on kulda väärt,” tõi Viru Maratoni peakorraldaja esile suurepärast tiim, kelle hulgast paljud on Eviga korraldustiimis olnud mitmeid aastaid.

 

Kuigi Evil täitub sel aastal 10 aastat maratonide korraldamist, on tal tema esimene korraldatud maraton eredalt meeles: „Esimest korda korraldasin maraton 2011. aastal ja see on siiamaani üks meeldejäävamaid päevi. Nimelt oli sel hommikul nii suur tuisk, et traktorid ei jaksanud teed lahti lükata ning sõidu algus lükkus tunni võrra edasi. Eks see kõik pakkus omamoodi närvipinget, aga lõpuks laabus kõik kenasti,” kirjeldas Evi, kes selle aasta maratoniks küll lumetormi ei oota, kuid mõnusa lumesaju vastu ei oleks tal midagi. See annab suusaraja nautimisele ainult juurde.

 

Lemmikrajad nii Mõedakul kui ka Otepääl

 

„Suusatamine on tõeline nauding, pakkudes rahu ja silmailu - kas saab veel paremat vaadet olla kui ilus lumine valge mets,” sõnas Tormi, kelle lemmikuteks on lisaks kodustele Mõedaku radadele ka Otepää omad. „Sel aastal pole suusakilomeetreid veel palju kogunenud, aga mõned korrad olen siiski suuskadele saanud,” nentis Torm.

 

Evi sõnul on suusatamine talle meeldinud noorest peale, olles õppinud spordiklassis ning jätkanud oma spordiharrastusi tõsisemalt juba Otepääl treenides. Nagu spordipisiku saamisel tavaks, toob Evi esile ka oma kunagist treenerit, kes teda just Otepääle suusatrenni suunas. „Meil oli väga vahva treener,“ meenutas Evi, kes on ise ka elu jooksul mitmed suusamaratonid läbi teinud.

 

Kui Evi on suusatamisega tegelenud juva väikesest peale ja treeneri käe all, siis maratoniks treenimise osas toob suusafänn välja võimaluse teha seda ka omapäi. „Treenimine on väga individuaalne, sõltub inimesest ja tema võimalustest. Sellega saab ka täiesti iseseisvalt hakkama, tuleb lihtsalt sobiv tempo valida ning peamine on nautida oma sõitu,” jagas peakorralda soovitusi.

 

Kehtestatud piirangud

 

Viru maratoni peakorraldaja sõnul kujuneb kindlasti meeldejäävaks ka selleaastane maraton. Kui eelmisel aastal jäi paraku maraton ära lume puudumise tõttu, siis sel aastal oli ürituse toimumine küsimärgi all just valitseva pandeemiaohu pärast. „Õnneks saime siiski loa 35. Viru Maratoni piiranguid arvesse võttes pidada,“ sõnas Evi rõõmsalt, pannes osalejatele südamele, et hoitaks piirangutest hoolikalt kinni.

 

„Sel aastal Viru maratonile pealtvaatajaid ei lubata, samuti ei lubata koguneda toitlustusalal, lisaks tuleb järgida veel mitmeid reegleid, millega saab tutvuda Estoloppet kodulehel. Optimistliku noodiga lõpetades lisab Evi, et supp on osalejatele jätkuvalt garanteeritud ja hoolimata kõigest oleme rõõmsad, et saame koos siiski 35. Viru Maratoni meeldejäävalt tähistada,“ sõnas Torm.

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...