22. Alutaguse Maraton jääb 2020 aastal kehvade lumeolude tõttu ära

05.03.2020

Alutaguse staadion, autor Robert Peets

Esialgselt 7. ja 8. veebruarile planeeritud Alutaguse Maraton lükkus lumepuudusel edasi, sest Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses ning maratonirajal valitsevad lumeolud polnud piisavad. Nüüd peavad kahjuks korraldajad tõdema, et vahepeal maha sadanud lumi on suuremas osas sulanud ja lähinädala ilmaprognoos maratoni toimumiseks lootust ei anna, sest soojad ja vihmased ilmad jätkuvad.

Alutaguse Maratoni peakorraldaja Robert Peetsi sõnul oli veel nädal tagasi õhkõrn lootus, et saame lühemal ringil võistluse korraldada, aga eilne päev läbi sadanud vihm kustutas ka selle lootuse ning otsuse langetamisel palju variante ei pakkunud. Kõige rohkem on kahju, et esmakordselt rahvusvahelise Visma Ski Classicu kalendrisse kuulunud võistlusel plaanis osaleda mitmeid tuntud suusatajaid ka väljaspoolt Eestit. Eks tuleb tööd edasi teha ja järgmisel aastal uuesti üritada, sõnas Peets lõpetuseks. 

 

Alutaguse Maratonile juba registreerunud osalejatele võimaldatakse järgmisele maratonile registreerumisel 50% soodustust või kasutada makstud osalustasu 6. juunil toimuval Alutaguse Rattamaratonil osalemiseks.

Rajamasinad tangib
Jetoil
Määrdepartner
Skiwax
Estoloppeti riietab
Craft
Energiapartner
Enervit
Koostööpartnerid
ESTMARE
ENIMA
VÄO PAAS
Eesti Pagar
Eesti Terviserajad
GREENTEK
Saare Piim
Bitboard
Kultuurkapital
Kulukaubandus
Lastesõitude toetaja
Saare
Alutaguse Seikluspark
   ...