22. Alutaguse Maraton jääb 2020 aastal kehvade lumeolude tõttu ära

05.03.2020

Alutaguse staadion, autor Robert Peets

Esialgselt 7. ja 8. veebruarile planeeritud Alutaguse Maraton lükkus lumepuudusel edasi, sest Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses ning maratonirajal valitsevad lumeolud polnud piisavad. Nüüd peavad kahjuks korraldajad tõdema, et vahepeal maha sadanud lumi on suuremas osas sulanud ja lähinädala ilmaprognoos maratoni toimumiseks lootust ei anna, sest soojad ja vihmased ilmad jätkuvad.

Alutaguse Maratoni peakorraldaja Robert Peetsi sõnul oli veel nädal tagasi õhkõrn lootus, et saame lühemal ringil võistluse korraldada, aga eilne päev läbi sadanud vihm kustutas ka selle lootuse ning otsuse langetamisel palju variante ei pakkunud. Kõige rohkem on kahju, et esmakordselt rahvusvahelise Visma Ski Classicu kalendrisse kuulunud võistlusel plaanis osaleda mitmeid tuntud suusatajaid ka väljaspoolt Eestit. Eks tuleb tööd edasi teha ja järgmisel aastal uuesti üritada, sõnas Peets lõpetuseks. 

 

Alutaguse Maratonile juba registreerunud osalejatele võimaldatakse järgmisele maratonile registreerumisel 50% soodustust või kasutada makstud osalustasu 6. juunil toimuval Alutaguse Rattamaratonil osalemiseks.

Suurtoetajad
Embach
Connecto
Eesti Kultuurkapital
Toetajad
Estmare
Liigume
Eesti Pagar
Määrdepartner
Skiwax
Rajamasinad tangib
Jetoli
Estoloppeti riietab
Craft
Joogipartner
Vytautas
Energiapartner
Enervit
Laste suusatamist toetab
Farmi
Vudila
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...