22. Tamsalu-Neeruti maraton jääb lumepuudusel ära

25.02.2020

Pilt: "Rattur suusarajal" Janne Epner

Algselt veebruari alguses toimuma pidanud Tamsalu-Neeruti maraton lükati lumepuuduse tõttu 01. märtsile lootuses, et lumikate tuleb maha ning saame näha korralikku talveilma, kuid kahjuks on ilmad olnud sel talvel pigem vihmased ja soojad ning maratoni korraldamiseks mittesobivad.

Maratoni peakorraldaja Vahur Leemetsa sõnul tuleb raske südamega vastu võtta otsus, et 22. Tamsalu-Neeruti maraton tuleb sel aastal ära jätta. «Kui jaanuari lõpus oli veel lootust, et küll lumi veebruarikuu jooksul ikka maha tuleb ja ega tali taeva jää, siis nüüdseks on selge, et ilma talvisemaks muutumist loota pole ning õhutemperatuur püsib valdavalt plusspoolel. Kuigi lähipäevad lubavad lumesadu, siis rajapõhjad on olukorras, kus esimene lumekate rada piisavalt ei kata ning maratoni pidada ei ole võimalik. Loodame, et selle nädala lumesadu ja pikema prognoosi lubatud järgmise nädala lumelisa võimaldab vähemalt Haanja Maratoni toimumist.» ütles Vahur ja lisas, et kes liigutada soovivad, siis Viru-Nigulas toimuvad Valdade Talimängud, kus erinevatel aladel saab ennast ikka proovile panna.

 

Estoloppeti suusasarja kuuest maratonist on sel aastal kahjuks ära jäänud kolm maratoni ning kalendri põhjal on järgmine maraton plaanis 07.märtsil, kui toimuma peaks 45. Haanja maraton.

 

 

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...