Alutaguse Maratonil lund pool meetrit! Korraldajad ootavad miinuskraade, et saaks hakata rada viimistlema!

20.02.2019

Maratoniraja tähistamine 19.02

 

Miinuskraadid peaks saabuma kolmapäeva õhtuks ja tooma ka lumesaju. See tähendab, et oodata on aeglasemaid libisemisolusid. Kindel on aga see, et selle aastane suusapidu saab toimuma pikal 44 km ringil ja kuna rajamasin läheb viimast korda rajale reede öösel vastu laupäeva, ei saa rada olema nö "jäärenn".

 

Esimest korda kahepäevasena toimuva maratoni programmi eelregistreerimine ja II soodusvoor lõpevad täna (20.02) südaööl ning edasise registreerumise info leiab Estoloppet veebist.

 

Avasõiduna läheb reedel kell 20.00 ööpimeduses Alutaguse Öömaratoni 22 km rada suusatama 150 pealampidega varustatud suusasõpra. Korraldajad seadsid esimest korda toimuval sõidul piirarvuks 100 osalejat, mis täitus ootamatult kiiresti ja tuli organiseerida lisanumbreid ja osalejate meeneid. “Oleme positiivselt üllatunud, et suusasõpradele selline seikluslik suusasõit korda läheb. Pimedas suusatamine teeb meeled erksaks ja loodust saab nautida hoopis teisel moel kui tänavavalgustuse- võii päevavalges - kõik tundub suurem kiirem ja ilusam”, sõnas Alutaguse Maratoni peakorraldaja Robert Peets.

 

Lumeolud on Alutagusel endiselt suurepärased ning mujal Eestis kurja teinud vihm ja plusskraadid ei ole Ida-Virumaalt lund viinud. Suurem osa 44 km pikkusest rajast on kaetud ligi poolemeetrise lumekihiga ja ka raja ümbruses on lumi vähemalt põlvini kui mitte puusani”, ütles Peets.

 

Laupäeval kell 11:00 antakse start 44 km põhisõidule ning kell 12:00 22 km poolmaratonile, mis mõlemad läbitakse klassikatehnikas. Kahe stardi vahepeal toimuvad Mini-Estoloppeti Saare lastesõidud. Maratonipaigas on avatud ka Alutaguse Seikluspark kolme tuubiraja ja linttõstukiga ning kohvik, ehk tegemist leiab kogu perele.

 
Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...