21. Tallinna suusamaratoni võitsid Aveli Uustalu ja Henri Roos

10.02.2019

Pilt: Tarmo Haud, pildil Henri Roos

Kõrvemaal toimunud 21. Tallinna suusamaratoni pikema distantsi läbis 335 ja lühema 109 suusatajat. Esimesena ületas 38 kilomeetri finiśijoone Henri Roos ajaga 1:41:19. 

Teise koha mees oli Karl Erik Rabakukk ning kolmandaks tuli Juri Širokov. Kiireim naine Tallinna suusamaratonil oli Aveli Uustalu ajaga 01:55:04.
 
Meeste võitja Henri Roos pärast finišeerimist:"Plaan oli täna lihtsalt trenni teha, et maailmameistrivõistlusteks harjutada. Ründasin mõned kilomeetrid enne lõppu ja tegin vahe sisse." Küsimusele, et kas sel aastal osaleb Henri Roos veel mõnel Estoloppeti maratonil, vastas Henri, et kahjuks mitte, kuna osaleb pärast maailmameistrivõistlusi veel MK etapil.
 
Naiste võitja Aveli Uustalu võttis maratoni kokku järgnevalt: "Täna ei olnud plaan võita, vaid lihtsalt nautida ja sõita. Esimese ringi lõpuks sain eesolijad kätte ning siis läksin juba oma teed. Ju siis suusad libisesid täna nii hästi ja sain teistel eest ära sõita." lausus naiste võitja Aveli Uustalu.
 
Lühikese distantsi võitjaks tuli Andreas Koppa, kes läbis 19 kilomeetrit ajaga 54 minutit ja 03 sekundit. Naiste 19 kilomeetri lühidistantsi võitjaks tunnistati Aiki Jalakas. Tema ajaks fikseeriti 1:01:41.
 
Järgmine mõõduvõtt Estoloppeti sarjas on suur suusapidu 46. Tartu Maraton, mis leiab aset juba tuleval pühapäeval, 17. veebruaril. Vastavalt võimetele saab valida 63 km või 31 km pikkuste radade vahel. Start maratoni pikale distantsile antakse kell 09.00.
Suurtoetajad
Embach
Connecto
Eesti Kultuurkapital
Toetajad
Estmare
Liigume
Eesti Pagar
Määrdepartner
Skiwax
Rajamasinad tangib
Jetoli
Estoloppeti riietab
Craft
Joogipartner
Vytautas
Energiapartner
Enervit
Laste suusatamist toetab
Farmi
Vudila
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...