Venemaa suusakoondis võttis 34. Viru Suusamaratonilt kolmikvõidu!

26.01.2019

Täna kell 11 anti start 34. Viru Maratonile, mille pikema distantsi võidu võtsid Andrey Krasnov, Sergey Turyshnev ja Gleb Retivykh Venemaa koondisest, lühema distantsi võitis Raivo Pärnpuu.

Andrey Krasnov võitis maratoni ajaga 1:42:53. Teine koht Sergey Turyshnev kaotas võitjale 7 sekundit ja kolmas Gleb Retivykh 2 minutit ja 28 sekundit. Kiireim naine finišis oli Natalia Matveeva ajaga 1:58:16, sekund hiljem finišeeris ka Tatjana Mannima. Pikemale distantsile startis esialgsetel andmetel 467 inimest.

Lühemale 21 km rajale läks 137 suusatajat. Esimesena jõudis finišisse Raivo Pärnpuu ajaga 1:1:53. Teisena lõpetas Holger Altmäe, ajaks 1:2:43. Kiireim naine oli Õnnela Rodenau (vanusegrupis N15) ajaga 1:11.21.

Andrey Krasnov tunnistas finišis, et rada oli vahepeal päris raske. “Lahtine lumi tegi asja keeruliseks,” sõnas ta. Estoloppeti sarja teistest etappidest Venemaa koondisega arvatavasti osa ei võeta, kuid võitja kinnitas, et nad jäid väga rahule. “Soovitame Venemaal kindlasti ka oma sõpradel tulla.”

Viru Maratoni peakorraldaja Evi Torm avaldas tänu kõikidele suusapeo õnnestumisele õla alla pannud toetajatele ja vabatahtlikele. “Ja loomulikult suur kummardus kõigile maaomanikele, kes lubavad oma maade peal maratoni korraldada.”

Järgmine mõõduvõtt Estoloppeti sarjas on 21. Tamsalu-Neeruti suusamaraton, mis leiab aset 2. veebruaril. Vastavalt võimetele saab valida 41 km või 21 km pikkuste radade vahel. Start maratoni pikale distantsile antakse kell 11.00.