43. Haanja Maratoni võitsid Raido Ränkel ja Tatjana Mannima

03.03.2018

43. Haanja suusamaratoni pikema distantsi läbis täna 370 ja lühema distantsi 49 suusatajat. Esimesena ületas 42 kilomeetri finišijoone Team Haanja mees Raido Ränkel ajaga 01:55:4

Teise koha eest võitlesid Team Haanja mees Marko Kilp ja Sparta Spordiseltsi mees Martti Himma. Kilp kaotas võitjale 1 minuti ja 13 sekundiga. Kolmandaks tuli Martti Himma. Kiireim naine rajal oli Tatjana Mannima, kelle lõpuajaks fikseeriti 2:08:28.

 

“Raske oli, selle hooaja teine pool on üldse väga raske olnud.” räägib Ränkel pärast finišit. Mees lisab, et läks täna võidu peale, kuna tegemist on siiski Eesti võistlusega, kus tuleb võitu püüdma minna. “Väga kodused on Haanja rajad, elan 13 kilomeetrit eemal siit. Kui kodus olen, treenin ikka siin ja täna teadsin ka igat nurka. Eesoleva hooaja kohta lisab Ränkel, et on hetkel kahe vahel, kas osaleda Eesti Meistrivõistlustel või Estoloppeti viimasel etapil. “Tõenäoliselt olen ikkagi Estoloppetile tulemas.” sõnab mees üsna kindlalt.

 

Naiste võitja Tatjana Mannima on pärast võitu väga õnnelik. “Ma olin plaaninud, et ma võtan ikka rahulikult ja saan natuke sisse sõita ning siis juba edasi, aga rajal tekkis meeste punt ja mõtlesin, et kuidas ma jään maha, nii et oli vaja ikka pingutada!” räägib naine. “Pärast olümpiat treenisin üsna vähe ja kerge väsimus oli sees, aga täna ei tundnudki seda eriti. Väga hea oli. Väga hea korraldamine, hea ilm, hea rada!” kiidab Mannima Haanja Maratoni.

 

Lühikese distantsi võitjaks tuli Johanna Udras, kes läbis 22 kilomeetrit ajaga 1:20:23. Teise koha napsas endale Peeter Jõeloo, kes jäi liidrile alla 3 minutiga.

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...