45. Tartu Maratonil oli eestlastest parim Martti Himma

19.02.2018

Täna klassikalisel Otepää-Elva 63-kilomeetrisel rajal peetud 45. Tartu Maratoni võitis prantslane Antoine Auger, naistest oli kiireim rootslanna Maria Gräfnings. Parima eestlasena sai Martti Himma viienda koha, naiste konkurentsis lõpetas Anette Kasemets kuuendana.

Ideaalilähedastes oludes peetud maratonil oli veel kümme kilomeetrit enne lõppu koos 15-meheline juhtgrupp, kus oli neli eestlast (Himma, Kein Einaste, Mart Kevin Põlluste ja Eesti parim aerutaja Joosep Karlson), kuus prantslast ja viis šveitslast. Lõpu lähenedes lisasid prantslased aga gaasi ning nii tulid lõpusirgele koos viis meest: neli prantslast ja Martti Himma. Võidu noppis mõnevõrra üllatuslikult Antoine Auger (3:08.16,1), kes enne tänast hoidis Worldloppeti karikasarja pingereas alles 18. kohta.

Parim eestlane oli täna Martti Himma, kes pingelises lõpuheitluses saavutas viienda koha. Võitjale kaotas Himma kõigest 4,4 sekundiga. „Sõidu esimene pool oli pigem rahulik ning kuskil 3-4 km enne lõppu tundsin end veel hästi, aga siis panid prantslased teise käigu sisse. Täna ei olnud kahjuks nii palju jõudu, et lõpusirgel nendega asju lahendada. Kokkuvõttes siiski väga lahe päev, sest üle pika aja sai pikal Tartu Maratoni rajal võistelda,“ sõnas Himma.

Eesti naistest oli tugevaim 21-aastane Anette Kasemets, kes lõpetas kuuendana.

Kokku registreeris end põhisõitudele 3641 suusasõpra, neist 2790 pikale 63 km distantsile.

Estoloppeti sarjas oli nädalavahetuse maraton kolmandaks etapiks.