Estoloppeti suusasarja juubelihooaja esimene etapp peetakse 28. jaanuaril

09.01.2017

Alati kohal mehed lähevad peagi vastu oma 20. maratonihooajale.

Estoloppeti pikamaasuusatajate sarja avab 33. Viru Maraton, mis toimub 28. jaanuaril Lääne-Virumaal Mõedakal. Käesoleval talvisel suusahooajal peetakse Estoloppeti sarja maratone juba 20. korda.

Estoloppeti suusasarja juht Robert Peetsi sõnul on loodetavasti sel hooajal lumeolud ja tingimused paremad kui viimasel paaril aastal. “Et mitte lootma jääda ainult ilmastikule on mitmed sarja korraldajad tootmas kunstlund, et hädaolukorras katta lumega rajalõigud, kus looduslik lumi puudub. Hoiame aga pöidlad pihus, et jaanuarist märtsini oleks korraldajatel ka piisavas koguses loodulikku lund, sest kunstlumi aitab ära katta ainult üksikud rajalõigud,” ütles Peets.

 

Traditsioonilselt jätkatakse sel hooajal Estoloppeti sarjast otsepildi tootmist postimees.ee vahendusel kõikidelt etappidelt.

 

2017 hooajal on Estoloppeti etappidest FIS kalendris Tartu ja Alutaguse Maratonid.

 

Käesoleva hooaja eel võeti rahvusvahelise suusaliidu FIS poolt vastu palju kõmu ja küsimusi tekitanud suusakepi pikkuse sätestamise reegel, mille kohaselt ei tohi suusataja klassika suusakepid olla pikemad kui 83% kehapikkusest (mõõdetuna suusatajat koos suusasaabastega ja keppe vastavalt kepi teraviku otsast kuni kepirihma kinnituskohani).

 

Antud reegel hakkab Robert Peetsi sõnul kehtima Estoloppeti sarja klassikalises stiilis peetavatel etappidel ainult nö eliit osalejatele, kelleks on aktiivse FIS koodi või Eesti Suusaliidu litsentsiga sportlased.

 

Esimese Estoloppeti suusasarja Viru Maratoni põhidistantsi start antakse kell 28. jaanuaril 11.00, poolmaratonile minejad saavad rajale kell 12.00. Traditsiooniliselt on kavas ka Mini Estoloppeti sõidud noortele suusasõpradele.


2017 hooajal rakenduvad uuendused Estoloppet sarjas:

-       Noorte vanuseklass M/N 15 saavad oma vanuseklassi arvestuses liidrisärgi

-       Lühidistantsil oma Estoloppeti pass, kuhu koguda etappidelt templeid ja iga maratoni kahekordse läbimise järel meistri medali lunastamise võimalus

-       Lühidistantsi terve hooaja sõitude läbijatele antakse aastamedal

-        Sel aastal osalejatele fikseeritud auhinnafond, kus lisaks tavapärasele fondile on sarja etappide ja kokkuvõtte auhinnafondile lisandunud 10 500 euro suurune auhinnaraha.

 

Kuni 18. jaanuari südaööni saab veel kogu Estoloppeti sarjale registreeruda soodsamalt.

Lisainfo leiab www.estoloppet.ee veebilehelt ja Facebookist (facebook.com/estoloppet). 

 
Etapid Estoloppet 2017 sarjas:

28.01.2017, 33. Viru Maraton
05.02.2017, 19. Tamsalu-Neeruti Maraton
11.02.2017, 19. Alutaguse Maraton
18.02.2016, 19. Tallinna Suusamaraton

26.02.2017, 44. Tartu Maraton
04.03.2016, 43. Haanja Maraton

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...