Estoloppeti suusasarja võitjad selgunud

12.03.2016

Foto: Kaimo Puniste

Estoloppeti pikamaasuusatajate sarja 19nda hooaja võitsid Martin Nassar ja Terje Piirmann, võistkondlikus arvestuses oli parim Alutaguse suusaklubi kooseisus Avo Sambla, Eno Vahtra, Martin Nassar, Taavi Lehemaa, Janek Vallimäe, Tomas Kaurson ja Peep Kivil.

Estoloppeti sarja juht Robert Peets tänas kõiki maratonide etappide korraldajaid, vabatahtlikke ja suusatajaid. „Mul on hea meel, et on olemas palju talvesõpru, kes vaatamata olematule ettevalmistusele tulevad ja maratoni sõidavad. Tänavu läks selles osas hästi, et talv tuli tagasi ning kuuest etapist õnnestus viis läbi viia. Meeskond koosneb meil ka suurtest entusiastidest ning ilma nendeta poleks see kõik võimalik,“ ütles Peets.

Estoloppetil osalemine on korraldaja sõnul üks turvalisemaid viise pikema distantsi suusatamiseks. „Siin on sul raja ääres meditsiiniline teenindus ja toitlustuspunktid. Kui sa lähed üksinda metsa 40 km läbima, siis kindlasti ei ole see kehvema ettevalmistusega inimeste jaoks nii turvaline. Pealegi on suusatamine väga lahe, see on emotsioon, mida pakub võistluskeskus ja koos teistega rajale minemine. Maratoni finiśijoont ületades on tunne, et oled millegi suurega hakkama saanud,“ teab Peets omast kogemusest. 

Sel hooajal panustas korraldajate meeskond lisaks muule veel maratoni jälgitavuse suurendamisse ning võistluskeskustesse. „Maratoni otseülekanne koos Riho Järveläineni kommentaaridega andis võimaluse suusapeost osa saada ka nendel, kes rajale ei jõudnud. Lisaks  kasutasid paljud GPS-jälgimist.  Oleme selles vallas enda jaoks suure sammu edasi astunud. Mis puutub võistluskeskustesse, siis püüdsime seda osalejatele veelgi loogilisemalt lahendada. Pean silmas just seda väljanägemise poolt, et kui oled ühel etapil juba käinud, siis tead, mida järgmiselt oodata. Lisaks trükiti spetsiaalsed särgid Estoloppeti mitmekordsetele meistritele, mis omakorda motiveeris inimesi Estoloppeti passe soetama ning nendesse oma osaluskordi sisse kandma, et ka ise kunagi personaalne suurmeistri särgiga rajale minna.“

20ndale juubelihoooajale minnakse vastu uute plaanidega. „Kindlasti tahame julgustada maratonile tulema kogu perega ning mõtleme midagi välja naiste osaluse suurendamiseks. Ideid on, kuid võtame esmalt hooaja kokku ning liigume sealt edasi!“


Sarja koondtulemused:

Mehed (põhidistants)
1. Martin Nassar
2. Timo Simonlatser
3. Mart-Kevin Põlluste
4. Taavi Lehemaa
5. Allar Soo
6. Sander Linnus

Naised (põhidistants)

1. Terje Piirmann

2. Sille Rell

3. Kaija Vahtra

4. Ene Aigro

5 .Liis Jääger

6. Tiina Tiisler
N15-klass
1. Kädi Raadla
2. Greta-Maria Pisarev
3. Hedvig Altmäe

M15-klass
1. Roger Kaegas
2. Holger Altmäe
3. Taavi Pärnamets


Tänavuse sarja osaluskorrad registreerimise järgi: 2681 suusatajat pikkadel distantsidel, 542 talvesõpra lühikestel distantsidel ja ligi 250 Mini Estoloppeti Saare lastesõitudel.

Kokku on 1998. aastal alguse saanud Estoloppeti sarjas toimunud 83 maratoni ning lumepuudusel ära jäänud 11.

Videointervjuud sarja võitjatega:

 


 

 

Etapid Estoloppet 2016 sarjas:


23.01.2016, 32. Viru Maraton
21.02.2016, 18. Tamsalu-Neeruti Maraton
21.02.2016, 44. Tartu Maraton - jäi ära
28.02.2016, 18. Tallinna Suusamaraton
05.03.2016, 42. Haanja Maraton
12.03.2016, 18. Alutaguse Maraton

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...