Talve uhkeim suusapidu peetakse nädalavahetusel Haanja maratonil

29.02.2016

foto: Estoloppet

Estoloppeti pikamaasuusatajate sari jätkub 5. märtsil peetava 42. Haanja maratoniga.  Klassikatehnika sõprade rõõmuks on rajameister ette valmistanud heas korras 42 km pikkuse trassi, mis kulgeb maalilisel Haanja kuppelmaastikul.

Suusapeo ettevalmistustööd on täies hoos ning korraldaja Aare Eiche on rahul nii rajaolude kui ilmaprognoosiga. „Rajapõhi on väga tugev ja korralik, kogu trassi ulatuses ootab suusatajaid kaks klassikajälge. Ma olen rõõmus, et saame lõpuks ometi taaskord ühe korraliku suusatalve üle head meelt tunda ning ootame kõiki meie peost osa saama. Võistluspäevaks lubab hetkel päikeselist ilma ja paari miinuskraadi, mis on ideaalne,“ kutsus Eiche osalejaid end Estoloppeti veebilehel üles andma. „Kuni 2. märtsi hilisõhtuni saab end kirja panna soodsama hinnaga,“ soovitas korraldaja kiirelt tegutseda.

 

Haanja maratoni suurepärase õnnestumise eest seisab hea ligi 100 inimest. „Kulinaarsetest hõrgutistest saavad sportlased nautida kohalike salajaste retseptide järgi valminud suppi, mille kõrvale pakume leiba, mille sarnast ainult siit leiab. Toitlustuspunktides on legendaarne hapukurk, mida soovitan samuti kõigil vähemalt korra elus mekkida,“ valmistavad võrukesed Eiche sõnul toitu alati suure hoole ja armastusega, et külalistele langeks osaks parim võimalik vastuvõtt.

 

Suusataja Vahur Teppan soovitab kahtlejatel Haanjasse sõit ilmtingimata ette võtta. „Kahtlemata on tegu ühe kõige keerulisema reljeefiga maratoniga, kus on väga palju raskeid tõuse ning tehniliselt keerulisi laskumisi. Enne lõppu on siis veel see Mõrtsuka tõus, mis kontrollib üle sinu viimased jõuvarud. Ei ole väga palju neid suusatajaid, kes sealt umbes 80 m pikkusest tõusust maratoni lõpus paaristõugetega üles lähevad,“ kinnitas Teppan ja lisas, et ilusama maastikuga maratoni annab tikutulega taga otsida. „Algajatel soovitan seda võtta kui head väljakutset. Kui päike paistab ning kohalike vastuvõtt on tavapäraselt soe, siis saadav elamus on retke igati väärt!“

 

Ajakava:
11.00 - 42 km start
11.15 - Saare lastesõidud - Mini Estoloppet
11.45 - 22 km start
14.30 - Autasustamised
Finiš suletakse 17.00

Suurtoetajad
Connecto
Määrdepartner
Skiwax
Suusapartner
Sportland
Madshus
Autopartner
Mariine Auto
Meediapartner
Sky Media
Toetajad
Eesti Pagar
Estmare
Enervit
Vytautas
Rajamasinad tangib
Jetoil
Estoloppeti riietab
Craft
Laste suusatamist toetab
Farmi
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...