Ava võistluse menüü
General Information Race regulations IV Night Marathon Saare Kids race Majutuse info Registered Start lists Results Comments

Comments

45. Alutaguse Maraton

Kommentaare kokku: 38
1-30 | 31-38
Leonard Gilbert, 20.03.2023 04:16
Bouncing back from bankruptcy can be a bit dicey! I filed chapter 7 a year ago, my assets were liquidated and used to settle most of my debts, while most of the remaining debts were discharged. I found out to my dismay that my credit score had dropped drastically. I tried almost every card company but didn’t get approved, some interest rate were so outrageous that I had to decline. I was practically living from hand to mouth. A neighbor of mine recommended METRONET CREDIT SOLUTION a credit specialist who had helped him in the past. I contacted them and they helped me remove all the negatives from my credit report (including bankruptcy)! And raised my credit score to 700s across all three bureaus and also gave me guidelines to maintain my credit score. I’m so happy and grateful to them for this great help. I’m recommending their services as promised to anyone in need of credit related assistance. You can reach them via METRONETCREDITSOLUTION@GMAIL.COM or Whatsapp: +16265140620.
Evelyn Fullum, 18.03.2023 03:35
Hello! My name is Evelyn Fullum. My darling husband and I had been scammed twice by some con artist who claimed to be a credit specialist (while trying to fix our credit). I had given up but my husband still believed there were still good specialists out there and it turned out that his intuitions were right. About two weeks ago he came home and told me he met a specialist (760Plus Credit Score) out of fear I tried to dissuade him but he convinced me instead. We made some commitments and he promised to get our credit reports on track as soon as possible. My husband pulled his credit report 5days ago as we were instructed and his credit score has risen to excellent from the initial poor score. They’re currently working on mine. We’re recommending their services to everybody who cares to listen. They are available on gmail: 760PLUSCREDITSCORE@GMAIL.COM.
Alar S, 14.02.2023 13:36
Aus jutt, Robert! See oli antud tingimustes parim kompromiss. Väike üllatus küll keskel oli muidugi, et nõnda palju on lund, aga sellest sai üle hea huumoriga koos kaaskulgejatega :) TÄNAN väga hea korralduse ja raja eest! See lumi on ikka positiivne probleem! Ilma lumeta .. teadagi mis suusatamisest siis saab :)
Robert Peets, 14.02.2023 11:47
Tere head suusasõbrad anna omalt poolt ka kommentaari, miks, kuidas ja kelle pärast alutaguse raja 43km ringi tagumise osaga selliselt läks. Esmalt kes on süüdi, süüdi on Robert Peets, mina andisin rajameistrile ja eessõitjatele kõik juhised kuidas ja mida teha. Natuke taustas, miks sellised otsuses. Maratoni nädala kolmapäeva öö vastu neljapäeva oli ootmatult soe +4 ja väga tugev tuul, mille järel oli rajale tekkinud mitmeid kriitilisi kohti, kus oli vaja labidaga tööd teha ja lund juurde vedada. See töö sai lõplikult tehtud reede õhtuks, mille järel oli rajamasinal võimalik kogu ring uuesti läbi sõita ja 43km ringi tagaosa ka jäljed tõmmata. See töö sai tehtud ja kogu rada valmis laupäeva hommikul kella 6ks. Peale seda algas tugev lumesadu, mis kestis kuni kell 9ni, lumesadu kestis kuni stardihetkeni. Andsime rajameistrile paar tundi und ja võimaluse traktor tankida ja masin läks uuesti rajale kell 9.00 kui lumesadu juba väiksem oli. Kuna kogu ringi tegemine klassika jälgedega võtab aega minimaalselt 7 tundi siis otsustasin, et teeme rajamaisnaga ainult 21 km ringi, see töö sai tehtud kella 12ks. Siis jäi väike ajavaru ka finiši koridori üle tegemiseks. Pika ringi tagumise pauna tegemises oli laual kaks variant, saata välja saan mille taga on kerge järel veetav Yellowstone rajamasin või minna ATVga, kus taga nööride otsas suusatajad, kes jälgi lahti sõidavad. Otsus langes järel veetavate suusatajate kasuks, sest öösel enne lumesadu valmis tehtud jäljed said aega külmuda ja oli lootus et peale eessõitjaid jäävad mingidki jälje laadsed joones. Yellowstoni kahjuks oli asjaolu, et selle järel jääv pilt on ilus aga peale mõnda suusatajat veel hullem lumepuder ja oluliselt raskem enamuse suusatajate jaoks. Küsimus kas kõik otsused olid õige mina lõpliku kindlusega väita ei julge. Võibolla oleks võinud esimestele suusatajatele paremat visuaali pakkuda, aga lõpptulemus enamus osalejate jaoks oleks tõenäoliselt üsna sarnane olnud. Korraldada sõit 2 x 21 km ringi formaadis ei olnud ka lahendus, siis oleks olnud vaja viimasel hetkel teha täiendav rajatähistus, meil on kattuv 3km start/finiš, TP-de logistika ning lisaks oleks tulnud stardiaegasid muuta ja see ei ole tund enne starti aktsepteeritav lahendus. Aga kõigile osalejatele jõudu ja loodame, et Tartu Maratonil on olud palju paremad.
fotogaleriid, 13.02.2023 22:55
Fotogaleriid on mõlemad Alutaguse Maratoni FB lehele jõudnud - https://www.facebook.com/alutagusemaraton/
M41, 13.02.2023 16:55
Rada lõppes natuke enne esimest teeninduspunkti, kui lühike ja pikk maa lahku läksid, ca. 8,5km peal ja taas tuli tagasi peale viimast teeninduspunkti, ca. 31 kilomeetril. Vahepealsest on juba küll juttu olnud. Tuju ja motti sai metsa vahele vahepeal ära kaotada, õnneks viimaseks dekaadiks jälle ülesse leitud! Numbri järgi oleks võinud eespool startida, aga sai rahulikult võtta ja pea lõpust liikuma hakata. Tegelikult esimestel kilomeetritel oli rada juba pehme võitu, lahtise lumega, sarnane oli ka eelmisel aastal. Selline tunne, et peale öömaratoni ei jõuta korralikult rada sisse sõita. Vbl tasuks tulevikus öömaraton ka klassikas teha, lihtsam järgmiseks hommikuks rada ette valmistada... Oli keeruline, eriline, meeldejääv, kõige aeglasem Alutaguse maraton. Vähemalt suusad libisesid ja pidasid väga hästi. Ametlik määrdepartner tegi head tööd, viimasteks kilomeetriteks jätkus suuskadele piisavalt libisemist kui ka pidamist! Kokkuvõttes hea tujuga lõpetatud ja jaksu jäi reservigi. Suured tänud TP-de vabatahtlikele hea töö eest! Vesi oli enamasti soe ja söödavat piisavalt! Ja üsna pea paistabki, mida põnevat TM meile sel aastal pakub.
Suusamodell, 13.02.2023 15:12
Öömaratonist galeriid ei leita kuskilt veebist ega siit ega FB-st. Fotograaf, kes tegi seal pilte välgusähvatustega, võiks lingi siia tuua. Ette tänan!
Vanem mees, 13.02.2023 13:59
Nii, mis ma näen. Kadusin hetkeks ja peale Virut tõmbas paljudel viredaks.
Ütle otse- mehed, see ei sobi! Võtkem end kokku!
Andres, 13.02.2023 13:35
Pehmomehed vinguvad ja panomehed panevad. Kahe viimase kommijaga nõus, rajategu pole titetegu, et vups ja valmis. Oleks mahtra 2 päeva varem alla tulnud, oleks saanud ühtteist juba voolida. Jääme kõik sõpradeks ja TM-l näeme rsk!
Kevadsuusataja, 13.02.2023 11:30
Kolmandas sajas liikuja vaade. Siin lahmitakse rämeda kriitikaga raja ettevalmistamise kohta, ma sellega suuresti nõus EI ole. Lumesadu oli Ida-Virus tihe just vastu hommikut, põhimõtteliselt kell 10 suurem sadu alles lõppes. Ning sadas 2x rohkem kui prognoositi. Traktor oli ju hommikul viimase hetkeni rada tegemas, lihtsalt Kurtna looduskaitseala kitsastel metsasihtidel liigub traktor aeglasel – see ole ju TM-i taoline „lennukoridor“. Värskest kergest lumest ilma märkimisväärsete külmakraadideta muudmoodi ei saaks ka talutavalt rada, kui aeglaselt voolides. Kuna staadioniteadustaja oli ka maha hõiganud, et pikka ringi pole masinaga üle tehtud, siis olin mentaalselt valmis lumes sumpamiseks. Paistis et prognoosist suurema lumehulga tõttu polnud nööriga ATV järel veetud raja suuskadel lahtisõitjatest seekord tolku – esimese otsa mehed eelistasid vist kohati ATV kitsa lindi jäetud vagu ning sellega tekkis paras puder tagumiste jaoks. Aga noh, rajapõhi oli tugev, kepid läbi ei vajunud ning raskematel meestel ei tundunud probleeme olema – pigem makaronid paistsid võbelevat :) Teadmine, et viimane 10km võiks suht norm rada olla, aitas motti üleval hoida. Lisaks minu ümbruses sõitnud hästilõhnastatud daamid :) Kaassõitjad olid viisakad, lasin ise ja lasti mind mööduda. Lõpuosas olidki suusajäljed üllatavalt normaalsed, arvestades et tardumisaega oli rajal napilt. Iga kell eelistan sellist pikka ringi, kui et 2x sõita lühemat. Kaheringilisena oleks teisel läbimisel värske lume sisse tehtud rada tagumiste jaoks ikkagi olematu olnud.
Hakulinen, 13.02.2023 10:43
Ise küll matkasin peale kella 12 pikal rajal. Pole nii rasket matkamist olnudki. Ei tea küll liiga palju radade tegemisest, aga ilmselt on keeruline kui mõned tunnid enne starti tuleb 5-10cm lund maha. Ega see rajamasin vist ka väga kiirelt seda 43 km ei läbi. Kõvemad-kergemad naised-mehed kaotasid ajas ehk 15-30min. Veidi kehvemad ja raskemad suusatajad ilmselt ca 1h. Vorss Mazoori ehk ilma vastu ikka naljalt ei saa... Mõtleme Ukrainale ja saame aru, et see rajaprobleem on tegelt tühi-tähi...

suuskaja, 13.02.2023 09:43
ei saa mitte vaiki olla ja sellist haltuurat ei oleks küll oodanud. See ei ole maratoni rada, selliseid metsamatku võib tasuta ka Kõrvemaa kandis teha. Praegu on nii, et võtad osaluse 40 + suuskade määrimine u 50-60 ja sõit edasi-tagasi, kulutad u 150 euri selleks, et 500 endasuguse tüübiga metsas aega veeta. Ei tea, kuidas alguses, aga keskel oli juba meeleolu selline, et osad olid vaimselt loobunud, osad jutustasid, aga sellist vaikset sportlikku hingeldamist, mis tavaliselt gruppides on, küll ei kostunud. Ma ei tea, tellige Notton radu sisse ajama kui muudmoodi ei saa, oleks siis, et lund või aega ei olnud, aga siin oli ainuke, mida ei olnud - tahtmine. Eriti närvi ajab, et tegeleti tahtlikult eksitava reklaamiga, postitati pilte talve võlumaast ja rajamasinast, aga tegelikult oli valdav osa täielik songermaa. Väga pettunud korraldusliku poole osas!
-, 12.02.2023 12:52
Pärast rasket katsumust tahtnuks vähemalt suppigi saada, kuid ei jagunud sedagi viimastele. Kahjuks pole sel korral midagi positiivset öelda.
Priit, 12.02.2023 11:35
Alutaguse on olnud läbi aastate minu lemmik maratone, aga sel korral oli pettumus suur. Start ei olnud ju kl 9, et ei jõudnud 2 h enne traktoriga rajale (lühike ring tahenes ju suht rahuldavalt). Kuidas on võimalik, et 21 km maratoni rada kulgeb loperdusel metsarajal? Natuke raskematel ja klassikasuusaga meestel polnud sel korral midagi teha, kui lõpuni kannatada.
Supp maitses ja 2024 kindlasti stardis;)
Pets, 12.02.2023 11:17
Tahtsin samuti sõna võtta raja teemal aga näen, et ma pole ainuke, kes korralduses raja poolelt vaadatuna täielikult pettunud. Niiet ei hakka täpselt sama üle kirjutama, mis eelnevalt juba öeldud. Ilmselgelt kõige kehvem rada, millel suusatama olen pidanud. Tahaks teada kelle hea mõte see oli, et poolmaratoni rada käiakse üle ja põhisõidu oma mitte...?

Ja Rainerile võin öelda, et sõitsin esisaja juures ja seal polnud parem.
Volli, 12.02.2023 05:03
Rada polnud ollagi jah. Pole ka varem nurisenud aga see oli nats üle võlli ikka. Kui nagu klassikamaratoni eest makstud, siis võiks vähemalt üks normaalne jälgki sees olla. Hetkel oleks nagu räätsamatkal käinud. Ei olnud mingit naudingut seekord paraku. Lund ju oli ja rajamasin ka korras minu teada.
Kaupo, 11.02.2023 23:17
Ka mina pole üldiselt eriline viriseja, aga nii kehavasid rajatingimusi pole paljude aastate jooksul näinud ei Eesti ega välismaratonidel. Kuna ilmaennustus oli pikalt teada, oleks võinud ju natuke osalejate raha investeerida ja mõne rajamasina raskeks hommikuks appi tuua. Finishisse jōudes on alati emotsioon hea, aga kahjuks seekordsel Alutaguse maratonil sōidu käigus erilist naudingut ei tundnud.
Rainer, 11.02.2023 21:35
Kas korraldajad kordagi sellele ei mõelnud, et teeks sõidu kahe lühema (kuid sõidetava) ringiga, kui hommikul masinaga rada sisse ei tahetud sõita. See mis suurel ringil peale 10 kilomeetrit toimus oli ikka totaalselt ootamatu. Vähemalt nende jaoks kes polnud esisajas. Ei tule naljalt meelde, et üle poole trassist ei ole lihtsalt rada!! Paksu lume, puuduva jälje ja ebastabiilse põhjaga oli see ikka paras piin. Ilm oli ju täpselt selline nagu mitu päeva varem ennustatud ehk ei tohtinud just üllatus olla.
Osaleja, 10.02.2023 12:23
Kuidas radade ettevalmistused on viimastel päevadel sujunud? Kas on saanud seda teha, mida plaanisite? Enne starti on radadele erinevate prognooside järgi oodata päris palju lund. Kas vahetult enne starti on plaanis rada rajamasinaga ka üle käia? Või on plaan rada viimasena üle teha peale öömaratoni ja enne lumesadu?
Ivar, 09.02.2023 22:44
Kas keegi liigub autoga laupäeva hommikul suunal Toila Spa - maratoni start, tuleks kaasa, koos seljakotiga. 511 4179
Osaleja, 09.02.2023 10:32
Millal avaldatakse stardinimekiri üldse?
Start, 09.02.2023 10:26
Kuskilt lugesin välja, et arvestatakse jooksva hooaja tulemusi.
Stardigrupid, 09.02.2023 10:21
Kas 2023 aasta maratoni (Viru) tulemust ei arvestata? Ainult eelmise aasta põhjal??

ALUTAGUSE MARATONI 43km stardigrupid moodustatakse eelregistreerunute vahel, arvestades Estoloppeti 2022 a., 23. Alutaguse Maratoni ja Estoloppeti 2022 a. parima maratoni tulemust.
Robert, 08.02.2023 20:30
Reedel on lõpetajate päralt traditsiooniline grillvorsti valik ja laupäevaks on tellitud kana-nuudli supp.
SiimM, 08.02.2023 15:29
Tere,
Mis suppi finishis pakutakse?
Mart Kevin Põlluste, 08.02.2023 12:47
Alutaguse Maratonile aitab Lõuna-Eesti inimestel suuski määrida Fikala - https://fikala.ee/teenused/suusahooldus-estoloppet

Suuski võtame vastu iga päev kuni neljapäeva õhtuni. Tuleb ainult ühendust võtta. Rohkem infot leitav läbi eelnevalt välja toodud lingi.

Juhul, kui on täpsustavaid küsimusi, siis võtke ühendust meie määrdepealiku Jürgeniga, kontakt leitav taaskord Fikala kodulehelt.

Libedat suuska!
Robert, 07.02.2023 16:15
Kergliiklusteel rada sees ja seda võivad kõik kasutada, pikkus 4km ja klassika jälg olemas, liikumine kahesuunaline.
Toomas, 07.02.2023 14:04
Paar aastat tagasi oli Alutagusel võimalik maratoni ajal ka mitte maratoonaritel suusatada. See oli ilmselt kergliiklusteele tehtud suusarada, kus enne maratoni ka võistlejad soojendasid. Kas sel aastal on samuti võimalik maratoni ajal seal samas (või mujal) suusatada?
Robert Peets, 07.02.2023 13:29
Parkimine on keskuse parklas ja Pannjärve karjääri teel. Kogu mahutatavus on 800+ autot. Kaugeim auto stardijoonest tuleb parkida 300m kaugusele.
Martin, 07.02.2023 13:09
Kuidas kohapeal parkimine korraldatud on?
1-30 | 31-38
Name
E-mail
Kommentaar
Kontrollkood

Sponsors

Calendar

Partner

Suurtoetajad
Embach
Connecto
Eesti Kultuurkapital
Toetajad
Estmare
Liigume
Eesti Pagar
Määrdepartner
Skiwax
Rajamasinad tangib
Jetoli
Estoloppeti riietab
Craft
Joogipartner
Vytautas
Energiapartner
Enervit
Laste suusatamist toetab
Farmi
Vudila
Koostööpartnerid
Eesti Terviserajad
Eesti Suusaliit
   ...