Ava võistluse menüü
Информация Kaugosalusega Haanja Maratoni juhend Matkarajad Зарегистрированные Результаты Комментарий

Комментарий

45. Haanja Maraton

Kommentaare kokku: 59
1-30 | 31-59
Kaups, 18.03.2021 21:04
Sel nädalal rajad jälle nagu uued ja kiire libisemine. Virtuaalmaratonil osalemise aega võiks minu meelest pikendada kuu lõpuni vms, tundub et niipea lumi ega suusalust Haanjas ei lõppe.
R, 14.03.2021 14:00
Eilsed olud olid rasked, aga rada siiski suurepärane. Aitäh kahe väga mõnusa nädalavahetuse eest!
Haanja Maraton, 11.03.2021 13:33
11.03.2021 maratoni pikk ja lühike ring hooldatud, rajal üks klassikajälg, kõrval ruum vabatehnikas sõitmiseks.
Indrek, 06.03.2021 19:57
Kahtlesin tükk aega, kas minna Haanjasse või mitte. Kui öeldi, et virtuaalsõit, siis oli kindel soov osaleda. Esiteks, teadsin, et rajameistrid on kõvasti vaeva näinud ja teiseks annab virtuaalsõit võimaluse rahulikult omas tempos 42km matkata. Ilmselt elu kiiremad Haanaja maratoni esimesed 5 km. Kunagi varem ei ole arugi saanud kui kiired laskumised on alguses, sest alati on vaikselt pundis tiksumine, kus esimesed võtavad laskumisel hoo maha ja tagumised ei saa „vabalangemist kasutada“.
8km lõpus näitas nool Haanja maraton vasakule. Vanast harjumusest oleks tahtnud otse sõita. Kuuleka kodanikuna keerasin vasakule. Sain peale pööret aru, et siin olen juba olnud. Tagasi ei viitsinud keerata. Tegin pea 2-3km lisapauna. Uuele ringile minnes läksin otse. Mõtlesin, et seal oleks võinud olla ka teine viit, mis näitaks „otse“. Rada oli hea. Kui arvestada, et mujal Eestimaal on juba muru väljas, siis superhea. Kohati oli rajal liiga palju okkaid, mis tõmbasid suusa kinni. Kuna sõitsin vaba ja paaristõugete segu, siis pidamisprobleeme ei olnud. Näiliselt lumise kohaga sõidutee ületamisel tõmbas kahes kohas kruusakivid suusa kinni. Jalas olid „mulasuusad“, siis väga ei nukrutsenud mõne lisakriimu pärast. Klassikajälg oli meeldivalt jäine. Viimased 10 km sain korralikku tuisku ja klassikajälg oli täis tuisanud. Kui keegi rada ei hoolda, siis ilmselt homme ei ole lagedal enam klassikajälg kasutatav ja kohati on keeruline aru saada, kust kulgeb rada.
Kes plaanivad homme rajale minna, siis kuskil keskel on rada ilmselt traktori poolt rikutud. Üks talumees oli sõitnud mööda rada ja säästnud klassikajälge. Tagasi tulles vajus oma puukoormaga rajast läbi. Sõitsin mööda kui traktor koos puukoormaga oli suusaraja kõrval põhja peal. Ilmselt keerab selle lõigu pahupidi. Teisiti sealt ta välja ei roni. Kuna see on laugel ja sirgel lõigul, siis saab sealt kindlasti mõistlikul kiirusel läbi kulgeda.
Suur aitäh maratonikorraldajatele, kes lasid suusatalvele mõnusa punkti panna!
suusataja, 06.03.2021 19:37
sürreaalne kogemus. päike säras taevas, klassika jälg läikis, imeliselt looklev maastik(rada). suured tänud HAANJA TIIM.
Kevadsuusataja, 05.03.2021 20:55
Matkasin vabatehnikas kella 16 ja 18 vahel poolmaratoni tiiru. Tundus et rajamasin oli paar tundi varem teele läinud. Tsiamäe ring oli visuaalselt kena ja triibutatud, kuid täiesti null libisemine kuna enne kella 16 oli sadanud veidi penoplasti taolist lumekruupi. Õnneks selgus, et mujale rajale seda värsket lumetera polnud eriti jõudnud ja poolmaratoniraja teine pool oli temperatuuri langedes täitsa mõnus liuglemine. Klassikajälg laskumistel läikis. Teeületused oli suusaga normaalselt läbitavad, vaid kõige viimane teeületus, mis on laskumise peal, tuleks olla ettevaatlik võimalike kivikeste osas. Üllatuseks polnud rajamasin suurelt ringilt tagasi poolmaratoni liitumiskohani jõudud enne kella 18. Kuid rada oli sellegipoolest hästi sõidetav, ~5cm viimase ööpäeva lund oli seal.
Kalle Kiiranen, 05.03.2021 20:23
mina matkasin täna, jäi nimi kirjutamata :-)
-, 05.03.2021 20:20
Matkasin Haanja maratoniraja täna läbi: https://photos.app.goo.gl/MjZ6axNspcnE6ofN8 . Rada oli tähistatud, kuid täna veel mitte masinaga läbi sõidetud, vaid mõned suusatajad enne mind, nii klassikat kui uisku. Tsiamäe ring oli eriti puutumatu. Kohtasin ka rajameistrit, lubas homseks ikka läbi sõita. Öösel oli sadanud ca 5 cm värsket lund ja ilm täitsa talvine. Tahke pidamine. Kui värsket poleks tulnud, siis kliister - all oli jäine vana lumi, kus oli ka klassikajälg. On veidi muudatusi. Näiteks stardist ei tormata enam otse künka peale (maaomanik ei laskvat), vaid pööratakse paremale, kus 3 ja 5 km rajad - esimene haak seal (vahva pikk kaarega laskumine!) , staadionile tagasi ja siis Tsiamäe ring. Edasi enam-vähem sama rada, vaid väikesed muudatused kohati. Eksida võib esimese 2 haagi peal (palju muid radasid), edaspidi aga mitte - hea tähistus!
Kollektiivne kõhulahtisus, 05.03.2021 12:05
Mehed, lõpp paistab, peame vastu.
huviline, 05.03.2021 09:33
Kui võimalus sõita maraton siiski sellisel, hetkel pakutaval kujul ning saata oma aeg estoloppetile, mis põhjusel see siiski estoloppeti arvestuses korrana kirja ei lähe? Sõit saab ju reaalselt tehtud, kilomeetrid ikka 42 ja läbitud, ajalimiiti mahtuv aeg olemas? Oleks vist aus kõigi suhtes, kes vaeva näevad, neile seda võimaldada!
Ants, 04.03.2021 16:27
Miks vanemaid kommentaare ei õnnestu lugeda
Raul, 04.03.2021 14:08
Virtuaal on tulemas, - lahendus seegi, osalen kindlasti.
Kalle Kiiranen, 04.03.2021 13:35
Loodetavasti on rada sees ka pühapäeval? Siis lubab Haanjasse kergeid miinuskraade ja Päikest! Öösel küll kerge lumesadu...
suuskur, 04.03.2021 13:26
täna ka juba ette, tean , et saa olema äge laupäev.
-, 04.03.2021 13:26
Laupäevaks lubatakse tugevat tuult ja sadu, lisaks veel plusskraade. Peaks vist homme läbi söitma.
Raud, 04.03.2021 10:03
Aitäh Haanja maratoni meeskonnale tehtu ja tehtava eest!
Haanja Maraton, 04.03.2021 09:28
Haanja maratoni rada on 3-dal märtsi õhtul täies ulatuses hooldatud. Rajal on üks klassikajälg ning kõrval on ruum vabatehnikas sõitmiseks. Rajatähiseid hakkame paigaldama 4-dal märtsil. Pärast 5 -da märtsi lumesadu hooldame veelkord vajadusel rada, olenevalt ilmastikutingimustest. 6. märtsiks on ettevalmistatud korralik täispikkuses suusarada. Kuna võistlus tühistati, siis ei kehti ka võistlusele antud load, ehk maanteeületustele ei ole lund visatud ning maanteeületustel tuleb ettevaatlik olla. Head libisemist!
Haanjast, 04.03.2021 09:26
«Olime teinud endast kõik oleneva, et osalejatel oleks ohutu ja võistlus saaks toimuda. Paraku nõuab kriisiolukord siiski ürituse ära jätmist. Kahju, et teist aastat järjest lükkub Haanja suusamaraton edasi järgmisesse aastasse. Samas on valitsuse piirangud kindlasti läbimõeldud ja vajalikud. Täname osalejaid, kes tegid kaasa kõik maratonid. Täname valitsust, et 5 maratoni meie sarjast said toimuda ja inimesed said Eesti ilusast talvest suusarajal osa,» sõnas Estoloppeti sarja peakorraldaja Raivar Vaher.

Peakorraldaja lisas veel, et osalustasudega käituvad nad vastavalt sarja juhendile. «Kanname 25% osalustasust järgmise hooaja maratonile ettemaksuks. Seda just põhjusel, et rajad on ettevalmistatud ning kulud maratoniks on tehtud, kuid kahjuks korraldajatest mitteolenevatel põhjustel pidime maratoni ära jätma,» selgitas Vaher.

45. Haanja suusamaratoni peakorraldaja Aare Eiche sõnul ollakse maratoni ärajätmise pärast kurvad, kuid võttes praegust eriolukorda arvesse, mõistvad valitsuse otsust. «Kahjuks jääb Haanja suusamaraton juba teist aastat järjest ära, kuid Haanja maratoni rajad on ette valmistatud ning soovijad saavad rajal sõita nii klassika- kui ka vabatehnikas. Enne laupäeva sõidab traktor veel raja läbi ning lisaks on paigas ka rajatähistus. Ehk distantsid on kenasti ettevalmistatud ja soovijad saavad toreda suusapäeva ikka vabas looduses veeta,» julgustas Eiche suusasõpru veel lumest viimast võtma.

Kuna 6 maratonist toimus 5, siis hooajaarvestuse osas võetakse võitjatega auhindade kättetoimetamiseks ühendust. Osalejad, kes on välja teeninud Estoloppeti sarja aastamedali, saavad medali kätte järgmise hooaja esimesel maratonil.
Võrokas, 03.03.2021 21:02
Rajabrigaad toimetab väsimatult, vaatamata sellele, et maraton ära jääb. Nädalavahetusel saavad kõik suusatada seal.
-, 03.03.2021 18:35
Pole luba lugeda. Mis vastused sealt saab?
Kas rada matkamiseks aetakse sisse?
sdjf, 03.03.2021 14:22
Rada märgistada ja virtuaalsõit. Aega ei võeta, keppe ei murta ja kõik on sõbrad.
Margus, 03.03.2021 11:33
Estoloppeti üldkokkuvõttes võiks siis Haanja ärajäämise tõttu samuti vaid 3 etappi arvesse minna. Väga väga paljudel oli Haanja neljandaks etapiks planeeritud ning juba ka registreeritud.
Maratoni ärajäämisel või ilmastikuoludest tuleneval toimumisaja muutumisel korraldajatt mitteolenevatel põhjustel osavõtumaksu ei tagastata., 03.03.2021 10:35
Vääramatu jõud / force majeure /on ilm,sõda,maavärin jne, e. mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.. Eri luba anti kui haigus oli olemas ..(see polnud enam uudis,ootamatus või ennustamatu ) Teadlased tegid graafikuid ja haiguse leviku kiirus oli ette ennustatud.
Ikka sellest hoolimata Jüri valitsus andis Estolopetile eriloa..määras kohustuslikud muudatused.. (kas tehti kõike õigesti ,või ei ? pole siin küsimus /kas täideti neid nõudeid ? siin on vaidluseks ruumi )
Valitsus eile nüüd siis Kaja juhtimisel tegi tegelikult õige otsuse..aga õiged peavad olema ka tagajärgede otsused.
Pole mõeldav ilma kulude hüvitamiseta force majeure-le rõhuda.

Kumbagi otsust pole vaja kritiseerida ,kas tehti õigesti või ei .
Suusatada saab nüüd ilma järjekorrata,ilma stardigrupita. Kui võimalik ära nakatu,ära nakata..
v, 03.03.2021 10:02
üldjuhendist võib pigem välja lugeda, et ainult 25% kantakse järgmise aasta maratoni ettemaksuks, 75% on lihtsalt loss...
mnjah, spordile ja kultuurile abimeetmena 4,3 miljonit, Haanja maratoni eriluba tühistati, 03.03.2021 09:49
sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/valitsus-annab-spordile-ja-kultuurile-abimeetmena-4-3-miljonit-haanja-maratoni-eriluba-tuhistati?id=92726295

et siis osavõtu tasud on 2022 a. ettemaks? või
Raha jaotuse kohta: Valitsuse korraldus plaanitakse vastu võtta kolmapäeval, 3. märtsil. Pärast korralduse vastuvõtmist avaldab valitsuse kommunikatsioonibüroo selle kodulehel kriis.ee.
s.uusataja, 03.03.2021 09:35
Korraldajad võiksid rada ikka hooldada ja raha tagasi küsimise teha vabatahtlikuks, st. kes küsib (saab mingi) osa tagasi. Kui kena rada matkamiseks olemas, siis mina ja kindlasti ka paljud teised tagasi ei küsiks...
raha, 03.03.2021 08:09
kas osavõtutasu kompenseeritakse täies mahus?
Pessimistlik optimist, 03.03.2021 00:24
Kui maratoni ei lubata, siis ehk on võimalik paraku siis ilma numbrita, seljakotis võileivad ja termos raja läbi sõita. Selleks oleks vaja, et rajad oleks ikka mingil määral ette valmistatud ja tähistatud. Paari korraga pole kahjuks rada meelde jäänud, eriti kui igal aastal järjest maratone ei toimu. Lugupeetud korraldajad, kas on lootust radade ettevalmistusele ja tähistamisele?
Kalle Kiiranen, 02.03.2021 23:38
Haanjasse suusatama võib ju ikka minna, pigem siis juba virtuaalsõit (spordikellaga salvestus, oma joogid-geelid kaasas). Jagan 2018 ja 2019 sõidu träkke - rada pole vist tõesti muutunud: https://www.dropbox.com/sh/he1wig9dwn1n2li/AAARLoAP0ylpGIcmd5fc5S2Ta?dl=0 . Tore, kui klassikarada nüüd nädalavahetusel ikka sees oleks ;-)
1-30 | 31-59
Name
Э-почта
Kommentaar
Kontrollkood

Toetajad

PEATOETAJA

KOOSTÖÖPARTNERID

Rajamasinad tangib
Jetoil
Rajatehnika liigub
KUBOTA
Rajatehnika
Stokker
Määrdepartner
Skiwax
Estoloppeti riietab
Craft
Energiapartner
Enervit
Koostööpartnerid
ESTMARE
ENIMA
VÄO PAAS
Eesti Pagar
Eesti Terviserajad
Saare Piim
Bitboard
Synlab
Kultuurkapital
Lastesõitude toetaja
Saare
Alutaguse Seikluspark
   ...